Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Rengarenk mutfak masaları

19 Kasım 2012 2.887 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda belki de işlevselliğin en önemli olduğu alan olan mutfaklardaki her detay, mutfakta geçen zamanın kısalmasını ve daha ez enerji harcanmasını sağlayacaktır. Evde geçirdiği zamanın büyük bölümünü mutfağa ayıran ev hanımları, daha keyifli ve daha konforlu bir mutfak dekorasyonu ile geçirdiği zamanın kaliteli hale gelmesini sağlayabilir. Mutfak mobilyaları denince mutfağa yerleştirilecek masalar ilk sırada akla gelmese de, küçük ve renkli bir masa ile mutfağınızda işlevsel olduğu kadar son derece şık görünen bir detaya yer vermeniz de mümkün. Yeni sezonun en çok dikkat çeken tasarımlarında birbiri ardına kullanılan renkli mutfak masaları mutfakta yenen yemeklerin daha keyifli hale gelmesini sağlıyor.

Küçük aileler için pratik bir çözüm olan mutfak masaları, boyutuna bakmadan yemeğin mutfakta yenmesini ve böylece hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilmesini sağlayabilir. Renkli mutfak masaları mutfağa ferah bir görünüm katmanın ötesinde sabah saatlerinde acele ile edilen kahvaltıların ayakta geçiştirilmesini de önleyerek, küçüklüğüne bakmadan kahvaltı sofrasına oturmanın keyfine varmanızı sağlayabilir. Birkaç lokma bir şey atıştırmak için yemek masasının kurulmasına gerek kalmadan, mutfaktaki renkli tasarımıyla enerji vaat eden masada da oldukça lezzetli kahvaltılar edilebilir.

Ev hanımlarının hiçbiri, mutfakta fazladan kullanım alanına hayır demeyecektir. Çok sık kullanılan mutfak gereçlerinin ve erzak malzemelerinin yerleştirilebileceği bir masa, küçük dahi olsa rengarenk görünümüyle mutfağın pozitif enerjiyle dolmasını sağlayacaktır. Ahşap masalarınızı evinizde koyacak yer bulamıyorsanız ancak mutfakta kullanarak yıpranmasını da istemiyorsanız, basit bir masa örtüsüyle hem ahşap yüzeyin korunmasını hem de mutfak dekorasyonunuzun kocaman bir artı kazanmasını sağlayabilirsiniz. Masa örtüleri günümüzde neredeyse sınırsız renk ve desen seçeneği ile sunulduğundan, son derece ucuz bir masa örtüsüyle dahi fark yaratan bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Mutfak dolapları ve zemin konusunda köklü değişimler yapma imkanı olmayan ve mutfağında fazla nötr renk olduğu için donuk bir hava oluştuğundan şikayet edenler, turuncu ya da kırmızı gibi canlı renkli mutfak masalarıyla atmosferin baştan aşağı değişmesini sağlayabilir. Birkaç aynı renk aksesuar kullanımı ile bu yüksek enerjili renklerin takviye edilmesi, mutfaktaki tema rengin değişmesine ve mekan tasarımının kişilik sahibi bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Mutfağında yeterli alanı olan herkes basit bir masa ile tasarımda gerçekten dikkat çeken bir değişme imza atabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.