Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Renkler ve yaşam enerjisi

11 Eylül 2012 2.318 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfaklar, salon ve oturma odaları dahil olmak üzere belirli alanlarda belirli renkleri kullanırız. Örn. Mutfaklarda, tabiat renkleri veya yiyeceklerin renklerini kullanırız. Bu sebeple, hem yapaylıktan uzaklaşılacak, hem de iştah artıracak bir ortam ortaya çıkacaktır. Yeşil ve tonları ağırlıklı olarak sebzelerde, kırmızı ve turuncu meyvelerde karşımıza çıkmaktadır. Mavi, mor, lacivert gibi tonlarda yiyecekler olmadığından mutfaklarda kullanılması pek önerilmemektedir.

Bazılarımız, gücü ve güzelliği bir arada isteriz. Geniş alanlara yerleşen tasarım mobilyalar ve bizi yansıtan şık aksesuarlar güç ile estetiği bir arada barındırır. Daha ilk bakışta bizi anlatan bu mobilyalar ve aksesuarları tamamlama hissini veren en iyi nokta kuşkusuz duvar  renkleridir. Tüm ayrıntısına önem verdiğiniz yatak odanızın duvarlarına uygulayacağınız cesur bir mor ya da pembe tonu mutlak bir bütünlük sağlayacak, dekorasyonu görsel bir şölene çevirecektir. Hep yapacak bir şeylerimiz vardır. Katılacağımız davetler, evlerde dostlar ile geçen yemekler, planlar, projeler, arzular ve istekler. Kabına sığamayanlardansanız, sizi anlatmak için bir renk seçin denilse yeşil ilk aklınıza gelecek olan renktir. Doğanın muhteşem ve bitmeyen enerjisini yansıtan yeşil, sürekli değişimin rengidir. Bırakın yaratıcılığınız ve enerjiniz yeşil içinde hayat bulsun. Göz alıcı renkler ile boyanmış bir oda fazla söze gerek kalmadan sizi anlatacaktır. En önemlisi, uzun süre akılda kalacaktır. Cesaretin, gençliğin ve yaşam enerjisinin sizinle olmasını istiyorsanız iddialı bir yeşil tonu seçebilirsiniz. Koyu pembe ve mor gibi güçlü sıcak renkleri açık kahve ve bej tonları ile birleştirdiğinizde çalışma odalarında ciddi, rahat vakit geçirilecek alanlar oluşur. Kozmik bir renk olan mor, toplumda sıra dışı olan, farklı düşünen ve farklı yaşamayı seven, hayatı sorgulayan insanların rengidir. Mor ve lilanın pembeye kaçan tonlarını seçtiğiniz zaman gelen dostlara ve ziyaretçilere iddialı olduğunuzu, sıra dışılığı sevdiğinizi, derinliğe önem verdiğinizi söylersiniz. Mor ve tonlarının sıklıkla kullanıldığı alanlar canlı ve yeniliklere her daim açıktır. Sarı, güneşi çağrıştırır ve iyimserlik enerjisi aşılar.Fazla gün ışığı almayan odalarda sıcak sarı ve tonları kullanarak aydınlık bir etki yaratmak mümkündür. Sarı tetikleyici bir renktir. Güneşin tonları, gençlik aşılar. Ayrıca zihni açık tuttuğundan, okul çağındaki çocukların odalarına ve genç odalarına uygulamakta fayda vardır. Ancak salon ve oturma odalarında, mor ile kullanıldığında etkisi inanılmaz artar.

Her ayrıntısına ve noktasına önem verdiğiniz, zevkinizi yansıtan size özel dünya olan evlerimiz, içinde kendimizi rahat hissettiğimiz, değiştirmekten ve yenilemekten büyük zevk aldığınız kalelerimizdir. Yaşam enerjimizi kontrol eden renkler ile canlı ve hareketli ortamlar mutlaka yaratılmalıdır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.