Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ruh dostu Wellness dekorasyon

19 Haziran 2012 1.773 kez okundu Yorum yapılmamış

Dünya çapında faaliyet gösteren birçok tasarım firması modern insanın ihtiyaçlarını tam olarak anlamak ve belirlenen bu ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ürünler geliştirmek için büyük çalışmalara imza atıyor. İnsanların gün içinde harcadıkları enerjiyi akşam saatlerinde evlerinde nasıl geri kazandığını araştıran ünlü markalar, bugünün olduğu kadar yarının ihtiyaçlarının da karşılanması için yeni fikirler geliştiriyor. Tüketici taleplerinin önceden doğru bir şekilde belirlenmesiyle oluşturulan “Wellness” dekorasyon hem ruh sağlığını hem de fiziksel bedeni önemseyen tasarımların konsept haline getirilmesiyle tüketiciye sunuluyor.

Bireysel ihtiyaçların hemen hemen her alanda düşünüldüğü Wellness dekorasyonda, kişinin oturduğu sandalyenin ergonomik olmasına dahi dikkat ediliyor. Yaşadığı mekanda ruhunu dinlendirmek isteyen insanın öncelikle bedensel anlamda rahat etmesi gerektiğini vurgulayan Wellness dekorasyon, mekanlardaki tüm mobilyaların insan anatomisine uygun olmasını sağlıyor. Mobilya seçimlerinde tercih sebebinin estetik güzellik değil de rahatlık ve sağlık olduğu bu dekorasyon akımında, tüm mobilyalar insanın vücudunu dinlendirecek modellerden seçiliyor. Mobilyaların dolgu malzemelerine dikkat eden Wellness dekorasyon, aynı zamanda dış yüzey kaplamalarında da organik pamuk gibi doğal malzemelerden yapılan kumaşların kullanılmasını sağlıyor.

İnsan tenine yumuşak dokunuşlar yapan kumaşların dışında mekan renklerinin de önemsendiği Wellness dekorasyonda, objelere ilk önce işlevsel bir araç gözü ile bakılıyor. Çoğu dekorasyon konseptinde aksesuarlar çoklu işlev özelliğine sahip olsa da, bu dekorasyon akımında her obje öncelikle insan hayatını kolaylaştıracak bir araç olarak algılanıyor. Kişinin tüm ihtiyaçlarını rahat ve pratik bir şekilde karşılayabildiği Wellness dekorasyonda mutfak tasarımları da büyük ölçüde kişiye özel olarak geliştiriliyor. Evin en önemli bölümlerinden biri olan mutfaklarda uzun süre zaman geçiren insanların da düşünüldüğü Wellness dekorasyonda, mutfaklara muhakkak rahat bir oturma grubu yerleştiriliyor. Mutfakta geçen yorucu saatler boyunca ayakta durmak zorunda kalmayan kişi, arada son derece konforlu oturma gruplarında dinlenme fırsatı da bulabiliyor.

Tezat renklerin genellikle bir arada kullanıldığı Wellness dekorasyon, insanoğlunun karmaşık duygularını ifade etmeye çalışıyor. Salon tasarımlarında tek bir duvarın tezat bir renkle boyanması hem bu bölümün mekan genelinde bir ilgi odağı haline gelmesini sağlayarak farkındalık yaratıyor hem de yeni sezon konseptleriyle paralele bir çizgi yakalanmasını sağlıyor. Neredeyse sonsuz ürün seçeneğinin bulunduğu Wellness dekorasyon, insanlara bedenlerini ve ruhlarını gerçek anlamda dinlendirerek pozitif enerjiyle yaşamına devam edebileceği modern mekanlar sunuyor.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.