Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Rustik tarz mobilyaları tercih ederek doğallığı yaşayın

26 Eylül 2013 1.823 kez okundu Yorum yapılmamış

Şehirlerin betonlar ile örülmüş yaşamına beton dökmek isteyenlerin tercihi rustik tarzlardır. Hayatın beton kısmından bıkanların, evlerinde biraz olsun şiirsel bir senfoniyi dinlemek isteyenlerin, tabiatın yeşil güzelliğini evlere getiren mobilyaları tercih ettiklerini söylemek isterim. Nedir bu rustik akım peki? 18 yy’da ortaya çıkmıştır. İnsanların duygularına seslenmeyen bir hayata neşter vurmak için gelen bir rustik mobilyaakımdır. Rustik akımla ruha seslenen ögeler, hayatın her sahasına işlenmeye başlandı. Makineleşen dünya  sisteminden duyguların ön planda olduğu bir sisteme geçişin aşamasıydı.  O zamanlardan günümüze kadar mobilyalarda da, sıkça kullanılan rustik desenler, kırsalı andıran yapılarıyla, doğallığı cömertçe sunan özelikleriyle, evlerde başka dünyayı sizlere sunar . Rustik mobilyalarda tarz doğallıktır. İçerisinde klasik figürleri de bulmanız mümkün. Klasik sevenler içinde rustik tarzlar, tercih edilebilecek güzel bir mobilya türüdür.

Oturma odalarınızda, yatak odalarınızda, genç odalarında rustik tarzlarla evlerinizi betonlaşan hayatın sizde bıraktığı stres ve diğer zararlı duygulardan kurtaracak bir mekana dönüştürebilirsiniz. Rustik tarz olan mobilyaların ağaçı, doğal ağaç denilen, birinci kalitede mobilyanın hammaddesidir. Teak ağaçı, maun, ceviz, gürgenden imal edilirler. Kaliteli ve sağlıklı bir yapıda sizlere sunulurlar. Ürünlerin renklendirilme ve süslenme malzemelerinde insan sağlığına zarar verecek bir ürün kullanılmaz. Organik tasarımlardır. Yani katkısız ve doğaldırlar. Lake boyama veya İtalyan cila veyahut da, su bazlı boyamalardan geçirilirler. Böylece kendilerine rustik desenler kazandırılır. Ayrıca sağlıklı bir renklendirmenin, cilalamanın yolu da, bu sistemleri kullanmaktır.

Evinizde doğallığın adresi rustik mobilyalardır. Ancak klasik isteyenler için eskitme tarzlar, klasiği daha iyi sergiler. Rustik tarzlarda her ne kadar klasik anımsansa da, eskitme tarzlara göre klasiği değil, doğallığı ön plana alır ve bunu evinizde yaşatır. Aynı zamanda günümüz stillerinde de, tasarlanırlar. Tercih etme açısından kategorileri fazladır. Evinizi güzel kılmak için yapılacak dokunuştan bir tanesini daha sunmuş olduk.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.