Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Sade bir banyo için öneriler

12 Kasım 2012 2.533 kez okundu Yorum yapılmamış

Evin en önemli bölümlerinden olan banyolar yeni gelişen dekorasyon trendleriyle yalnızca kişisel ihtiyaçların karşılanması için kullanılan bir alan olmaktan çıkarak, birçok aksesuarın ve yeni teknoloji ürünü yapı malzemesinin kullanıldığı gösterişli mekanlar haline dönüşüyor. Avrupa’da trend olan tasarımların ülkemize gelmesi için uzun yıllar beklemesine gerek kalmadığımız günümüzde, dünya çapında en çok tercih edilen banyo ürünleri eşzamanlı olarak ülkemizde de piyasaya sürülüyor. Giderek daha da fazla ürünün sunulduğu banyo dekorasyonunda zemin döşemeleri, küvet ve duşakabin sistemleri, armatürler, fayans çeşitleri, dolap modelleri gibi birçok seçenek arasından seçim yapmak daha da zor bir hale geliyor. Tüm bu geniş içerikli banyo dekorasyon ürünleri arasında kaybolmak yerine sade ve şık görünen bir banyo tasarlamak gerçekten de zor bir uğraş haline gelmiş durumda…

Sade bir banyo dekorasyonu demek, her şeyin beyaz ile krem tonlarında olduğu ve hiç aksesuar kullanılmayan bir alan demek değildir. Tamamen nötr renklerin hakim olduğu bir banyo sade görünmenin ötesinde yalnızca donuk ve ruhsuz bir görsellik vaat edecektir. Canlı renkli “birkaç” aksesuar kullanarak banyonun yüksek enerjili ve aynı zamanda oldukça sade görünmesini sağlayabilirsiniz. Açıkta duran onlarca şampuan şişesi, güzellik ve bakım kremleri, tüm ailenin bornozlarının sergilendiği “vitrini andıran” kapı arkaları ve küçük bir bardak içinde duran onlarca diş fırçası banyonun sadelikten uzaklaşmasını sağlar. Tüm bu ürünlerin kullanılmaması söz konusu olmadığından, banyoda doğru depolama alanlarının kullanılması gerekir. Etraftaki gereksiz eşyaların göz önünden kaldırılması “banyonuzda alan açılmasını” sağlar ki, bu da sade ve ferah görünümlü bir banyonun en temel gereksinimlerinden biridir.

Çekirdek bir aileniz dahi olsa banyonuzda yalnızca lavabo altında ya da üstünde yer alan tek kapaklı bir dolap kullanmayı aklınızdan dahi geçirmeyin. Geniş bir depolama alanı sunan banyo dolaplarına yönelmeniz, banyodaki görüntü kirliliğinin ortadan kalmasını ve aynı zamanda çok daha rahat bir kullanım alanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Duş alanında duvar fayanslarına dübel yardımıyla sabitlenen küçük raflar, zannedildiğinden çok daha işlevsel bir çözüm sunarak banyonuzun “ıvır zıvırlardan” kurtulmasını sağlayacaktır. Görsel anlamda sadeliğin vurgulanması için nötr renklere ağırlık vermeniz gerektiği doğru olsa da, bu etkinin tam olarak yansıtılabilmesi için muhakkak aydınlatma sistemlerine de özen göstermeniz gerekir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.