Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Sade ev çözümleri

2 Nisan 2012 1.542 kez okundu Yorum yapılmamış

İş yoğunluğu, stresi, yorgunluğu derken oldukça sıkılırız. Baharın gelmesiyle birlikte yorgunluğumuz daha da artar. Bazen rahat bir nefes almak, bazen de huzur bulmak için deniz kenarına, orman gezisine gider ya da evimizde dinlenmeyi tercih ederiz. Zihnimizin rahatlaması için evi tercih edenler de en önemli şey sessizlik ve az detaydır. Bu yüzden evimizde sade ortamları tercih etmeli ve gözü yoran fazlalıklardan kaçınmalıyız.

Renk seçiminde gözü yoran ve içimize karartacak renklerden kaçının. Mesela kahve tonları, koyu sarı renk, siyah gibi. Açık sarı, mavi, yeşil, mor ve lila tonları ruhumuza zindelik ve rahatlık verir.

Sade ve şık bir ev demek, çok fazla detayın olması anlamına gelmez. Aksine sade ve şıklık, az detaylı, kullanışlı, yerli yerine uyacak mobilyalarla sağlanabilir. Sevdiğiniz ürünleri uyumlu ve dengeli şekilde bir araya getirip, evinize yerleştirirseniz sade ve rahatlığı elde edersiniz.

Kesinlikle “Bir gün zamanı gelir kullanırım.” tarzında eşyalarla evinizi doldurmayın. Unutmayın, o bir gün gelmeyebilir ve evinize o eşyaları koyacak yer bulamazsınız. Kullanacağınız mobilyalar da  fonksiyonlu olanları tercih ederseniz sadeliği yakalarsınız. Böylece mekanınızın nefes aldığını göreceksiniz.

Duvar renginizin farklı farklı olmasından ziyade az ve dinlendirici renkler tercih ediniz. İkili renk kombinasyonu yaparak (mavi-yeşil, kırmızı-pembe) yalınlığı elde ediniz. Burada önemli olan sizi hangi renklerin dinlendirdiğidir.

Seçeceğiniz kumaş türlerini keten ve pamuk gibi doğal ürünlerini tercih edin. Desenleri karışık olmasın ve baktığınız zaman gözünüzü yormasın. Sade desenleri seçin. Aksesuarı da gerektiği kadar kullanarak hem şık hem de doğal görünümü yakalarsınız.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.