Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Sağlıklı bir bebek odası

20 Eylül 2013 3.449 kez okundu Yorum yapılmamış

Hayatımıza girdikleri andan itibaren tatlı bir telaşın tüm vakitlerimizi sardığı dönemler, bizler için başlamış olur. Hatta daha doğamadan onlar için istikbal planlarını yapmaya başlarız. İstikbalde onları mutlu ve başarılı kılacak olan temelleri, bebeklik bebek odasıdöneminde atarız. Yani bebeklik dönemleri onların gelişim dönemlerinin nasılını ifade eden önemli bir dönemi içerisine alır. Bu sebeple bebeklik dönemlerinde onlara sağlanması gereken mekanların, nasıl olması gerektiği hakkında kısa ama etkili bir malumat vermek istiyorum.

Bebeklerin cildi hassastır. Narin bir hayat onlara sağlanması gereken önemli bir koşuldur. Bebeklerin anne karnından sonraki durakları bebek odalarıdır. Bu bebek odalarının dizaynı ve kullanılan mobilyaların sağlıklı olması, sağlık ve gelişim açısından iki başat faktördür. Dizayn konusunu, bebeklerin zarar görebilecekleri ağır mobilyaların mekanlarında olmaması, bebeklerin eğlenceli bir mekana kavuşturulması olarak özetleyebiliriz. Burada yapılacak olan daha renkli bir oda ve eğlenceli figürlerle odanın süslenmesi, dizayn konusunda yapılacak, ince ve etkili dokunuşlardır.

Şimdi diğer ve zannımca en önemli unsuru sizlere anlatmak istiyorum. Bebek odası için en lazım mobilya bebek beşiğidir. İşte bebek beşiğinin alınmasında çok dikkat edilmelidir. Özellikle ucuz imalat sektöründe vücut bulmuş, sağlıksız ve kalitesiz renklendirilmeye tabii tutulmuş, kanserojen madde içeren kimyasalların, plastik ve yoğun metal ürünlerin kullanıldığı bebek beşiklerinden kesinlikle anne ve babaların uzak durması gerekir.

Bunun yerine birinci kaliteden üretilmiş güvenlikli bebek beşikleri almalısınız. Buda doğal ağaçtan üretilen bebek beşikleriyle sağlanır. Gürgen, meşe, ceviz gibi ağaçlardan üretilen organik bebek beşikleri, en sağlıklı ve güvenilir olanlarıdır. Bunlarda İtalyan cilalama, yani hiçbir kimyasalın kullanılmadığı, sağlıklı cilalama yapılır. Ayrıca su bazlı boyama kullanılarak, renklendirmeler bebeklerin solunum yollarına zarar vermeyecek, kalitede gerçekleştirilir. Bebekleriniz için sağlıklı bir oda sağlamak istiyorsanız, alacağınız bebek beşiğine öncelikle çok dikkat gösterin.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.