Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Köşe

Sağlıklı bir evin neye ihtiyacı var?

6 Ağustos 2014 4.884 kez okundu Yorum yapılmamış

Uzun bir süredir bu platformda dekorasyonla alakalı makaleler yazmaya ve sizlere sunmaya devam ediyorum. BU süreç içerisinde dekorasyona dair birçok konuda paylaşımlarımız oldu. Hepsinin temel felsefesi ise, yaşanabilir bir mekanın temin edilmesine yönelik fikirler ve önerilerdi. Bugünde, bir evin yaşanabilir bir mekan olması, hayat sunan bir yuva olması için ihtiyacı olan temel gereksinimleri size yazmak istiyorum. Eğer evinizde bu yazacaklarıma dikkat ederseniz, veya sevdiklerinizin hiç olmazsa dikkat etmesini sağlayabilirseniz, iyi bir iş yapmış olacaksınız.ev_5

Duvarlardan gelen sağlık

Neden duvarlar? Çünkü evi oluşturan duvarlar ve çatılardır. Şehirde yaşıyorsanız duvarlarınızın standartların uygun bir şekilde yapılmış olması gerekir. Bu itibarlar eğer ses yalıtımına dair bir uygulama duvarlarınızda söz konusu değilse, ne kadar evinizin iç dekorasyonu mükemmel olursa olsun, sağlıklı bir ev veya yuva meydana getirememişsiniz demek olacaktır. Çünkü şehirlerde yaşayanlar bilirler ki, ses ve gürültü evlerimizde en çok rahatsız olduğumuz ve maruz kaldığımız felaketten birisidir. Felaket dememim sebebi, insanın psikoloji ve bedensel rahatsızlıklarına gürültünün sebebiyet vermesidir.

Duvarlarınızda kullanacağınız ses yalıtım sistemleri sayesinde, şehir hayatının gürültülü uaşımı veya yaşamını evinizin içerisinde hissetmemiş olacaksınız. Bu sayede iş stresinden kurtulmak için kendinizi eve attığınızda, sakin ve ferah bir huzur verici evi temin etmiş olursunuz. Ülkemizde ses kirliliğinin artmasına bağlı olarak ses yalıtım sistemlerinin uygulanma sahası da giderek artıyor ve bu durum her zaman artacaktır.

Sizde kolay bir şekilde piramit ses yalıtım sistemlerini pratik olarak evlerinize uygulatabilirsiniz. Yaşanabilir bir ev, sağlıklı bir mekan temin etmek açısından önemli olan bu duruma dikkat çekmemim sebebi, insanların gürültünün zararlarını bilmemesidir. Sindirim yollarından insanın ruhsal bozukluklarına kadar rahatsızlıklara gebe olan gürültünün engellenmesinde, ses yalıtım sistemleri etkili bir çözümdür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.