Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Sahil taşlarıyla dekoratif aksesuar yapımı

22 Ağustos 2012 4.125 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz aylarını yaşadığımız günlerde birçok insan tatil zamanını deniz kenarı kesimlerde geçirmeyi tercih ediyor. Tatil için gidilen sahil kesimlerinde dinlenmek ve denize girmek haricinde birkaç dakikanızı ayırarak sahil taşları toplayabilir ve bu taşlardan oldukça şık görünen aksesuarlar yapabilirsiniz. Sahil taşlarını şık dekorasyon ürünlerine dönüşmek kısa süre içinde sizin için oldukça keyifli bir hobi uğraşı haline de gelebilir. Doğal süreç içinde oluşan taşları sahil kenarında keyifli bir yürüyüş yaparken toplamak dahi kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sahil taşlarının doğadaki oluşma sürecine birçok farklı mineral dahil olduğundan, bu taşlar birbirinden tamamen farklı renklere sahip olabilir.

Sahil taşları yüz binlerce yıllık oluşum süreci içinde deniz içinde farklı organizmalar ile etkileşime girerek büyük ölçüde farklılaşabilir. Farklı boyutlardaki taşları seçebilme imkanınız olması bu doğal taşları yaratıcı dekoratif öğelere dönüştürmenizi sağlayacaktır. Küçük boyutlu taşları cam sürahilere doldurarak çok şık aksesuarlar oluşturabileceğiniz gibi, daha yaratıcı fikirler de geliştirebilirsiniz. İç içe geçen cam kaselere farklı renklerdeki sahil taşlarını doldurarak farklı bir renk kontrastı oluşturmanız da mümkün.

Yapı marketlerde sahil taşlarını boyamak için kullanabileceğiniz farklı markalardaki boyaları bulabilirsiniz. Sahil taşlarının doğal renklerini basit birkaç fırça darbesi ile değiştirebilir, tamamen size ait olan bir tasarım geliştirebilirsiniz. Doğal çiçeklerle birlikte de kullanabileceğiniz sahil taşları, son yılların dekorasyon trendi olan doğallık konseptini ön plana çıkartmanızı sağlayacaktır. Farklı uygulamaların her geçen gün daha da yaygınlaştığı sahil taşı aksesuarların kış mevsiminde de kullanılabilir. Koyu renk sahil taşlarını parlak bir kumaş üzerine yerleştirerek sehpa ve masalarınızın kış dekorasyonu ile uyumlu hale gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Tatiliniz boyunca ziyaret ettiğiniz farklı sahil kesimlerinde birkaç dakikanızı ayırarak sahil taşları toplayabilir, bu taşları eve döndüğünüzde boyayabilirsiniz. Son derece keyifli bir uğraş edindimenin ötesinde kimsede olmayan farklı ve şık aksesuarlara da sahip olmayı “bir taşla iki kuş vurmak” olarak değerlendirebilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.