Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Sallanan sandalyeler ile konforlu evler

9 Kasım 2012 2.899 kez okundu Yorum yapılmamış

2013 ev dekorasyonu trendlerinde birçok tasarımcı tarafından kullanılan sallanan sandalyeler, anneanneler zamanından kalan nostaljik ve basit bir sandalye olmaktan çıkıyor ve oldukça konforlu ve estetik mobilyalar haline dönüşüyor. Ev dekorasyonuna etkili bir dokunuş yapan sallanan sandalyelerin mekan algısına oldukça büyük bir artı kattığı da su götürmez bir gerçek. Ev dekorasyonunda kişisel bir konsept oluşturulmasını büyük oranda kolaylaştıran sallanan sandalyeler sunduğu estetik avantajlar dışında oldukça konforlu bir kullanım da vaat ediyor. Salon dekorasyonunda bir türlü doldurulamayan boş alanların çirkin görüntüsünden şikayet edenler için de ideal çözümler arasında yer alan sallanan sandalye modelleri, farklı dekorasyon stillerinin uygulandığı evlere de uyum sağlayabildiği için oldukça geniş bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Berjer koltuklarla hazırlanan “keyif köşeleri” son yıllarda bir hayli popüler hale gelirken, yeni sezonda keyif alanlarında sallanan sandalyelerin hakimiyeti başlıyor. En az berjer koltuklar kadar konforlu olan sallanan sandalyeler, belki de en önemli olan “sallanma” özelliği ile en baştan farklı bir dekorasyon objesi haline gelmektedir. Her insanın oturmaktan ve kendini aheste aheste sallamaktan keyif alacağı bu sandalyeler, artık gelişen dekorasyon trendleri doğrultusunda bir sandalye olmaktan çıkarak koltuk kimliği kazanıyor. Mobilya takımlarına eşlik eden renkli desenlere sahip sallanan sandalyeler ile tek renk sebebiyle oluşan donuk görüntünün kırılması da sağlanacaktır.

Kitap okumak ve pencere önünde çayınızı keyifle yudumlamak için tercih edilebilecek en rahat mobilya seçeneği olan sallanan sandalyeler, ahşap bir fiskos sehpasıyla birlikte “yalnızca size ait olan” bir rahatlama köşesi oluşmasını sağlayabilir. Salon köşelerinin ve kolon çıkıntılarının da ölü alan olarak kalmamasını sağlayan sallanan sandalyeler, ne yapılacağına asla karar verilemeyen bölümlerin şık ve beğeni toplayan bir görsellik kazanmasına da yardımcı olacaktır. Yeni sezonun en popüler malzemesi olan ahşap dokulu sallanan sandalyeler en çok tercih edilirken, tasarım konusunda gerçek anlamda geniş seçenekler sunuluyor. Arka kısmı oldukça uzun ve geniş olan sallanan sandalye modelleri olduğu gibi, orta boy ve dar yapılı modellerle de daha küçük alanlarda kullanım imkanı sağlanıyor.

Kanepe yerleştirildikten sonra tekli koltuk için yer kalmayan dar salonlar için de pratik bir çözüm olan sallanan sandalyeler, dış mekanlarda da ev içinde sunduğu konforu sağlayacaktır. Teras, veranda, balkon ve bahçelerde kullanılan bambudan yapılmış sallanan sandalyeler hem açık havanın hem de rahatlığın tadına doyasıya varmanıza yardımcı olacaktır. Dış mekanlarda geçirilen zamanın daha da dinlendirici olmasını sağlayan sallanan sandalyeler, yaşam enerjinizin daha da artmasını sağlayacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.