Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Sallanan yatak ve sallanan koltuk tasarımı

25 Nisan 2012 4.691 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyon mobilyaları her gün ilginç tasarımlarla zenginleşiyor. Salonda kullanılan sallanan koltuklar, bahçede kullanılan bahçe salıncaklarının rahatlığı yeni tasarımlar ortaya çıkarıyor. Bebeklerin uyuduğu sallanan karyolaları anımsatan sallanan yatak, tasarımcı Joe Manus tarafından hafif hafif sallanarak uyumak isteyenlere sunuluyor. Bir bebek gibi uyumak isteyenler için tasarlanan sallanan yatak gayet rahat bir şekilde uyunabilecek hissi veriyor ve rahat bir yatak görünümü sergiliyor.

Yaratıcı ve modern bir tasarım olan sallanan yatak sanki sessizce uyumaya davet edercesine etkiliyor. Dairesel dizayn edilen sallanan yatak eliptik bir halka oluşturuyor. İç mekan ve dış mekan mobilyaları için kullanılabilecek bir tarzı bulunuyor. Karbon çelik çerçeveden dairesel iskeleti yapılan yatağın baş ucunda kısmen ahşap kullanılmış. Yatak başlığı görünümünde ve ahşap şeritler halinde dizayn edilen yatak baş kısmı çam, meşe, ceviz gibi ağaçların işlenmesinden oluşuyor ve dış çerçeveye uyumlu olarak hafif eğimli yapılmış. Sallanan yatağın ayak ucu kısmı da aynı şekilde tasarlanmış.

Çeşitli boyutlarda üretilen sallanan yatak dünyada satışa sunulmuş bulunmakta. Yatak ile uyumlu sallanan koltuk tasarımında da yine çelik ve ahşap kullanılıyor. Çam, meşe, ceviz gibi ağaçların doğal bir şekilde şeritler halinde dizilmesi ile oluşan koltuğa uyumlu bir de ayak uzatma pufu bulunuyor. Tasarımcı Joe Manus’un ahşap çalışmaları arasında ilginç tasarım koltuk, sandalye ve yatak modelleri bulunmakta. Çevre dostu mobilyalar olarak adlandırılıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.