Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Salonlarda markiz koltuk şıklığı

13 Mart 2012 4.743 kez okundu Yorum yapılmamış

Salon dekorasyonunda kullanılan koltukların yanı sıra dekorasyon tamamlayıcı ve aksesuar olarak markiz koltuklar yoğun ilgi görüyor. Markiz koltuklar iki kişilik, oldukça geniş ve alçak koltuk modellerine verilen isim oluyor.

Özel tasarlanan markiz koltuklar bulundukları ortama dekoratif bir görüntü veriyor. İsteğe göre geniş salonlarda iki veya üç markiz koltuktan oluşan markiz takımları yerleştirilerek oturma köşeleri oluşturuluyor. Özel tasarlanan markiz koltuklar isteğe göre deri veya kumaş olabiliyor.  Ahşap iskeletten oluşan markiz koltukların iskeletinde dayanıklı olması nedeniyle daha çok gürgen ağacı kullanılmaktadır. Kumaş ile kaplanan markiz koltuk kumaşları saten, kadife gibi kumaşlardan yapılıyor. Genellikle silinebilen, kolay temizlenen kumaşlar tercih ediliyor. Markiz koltuk kollarının şıklığı da dikkat çekiyor. Sadelikten hoşlanan kişiler için tasarlanan markiz koltukların kumaşları ahşap iskelete düz şekilde kaplanabiliyor. Daha ihtişamlı modelleri beğenenler için ise kapitone modeli uygulanıyor.

Markiz koltuklar kafelerde, otellerde, televizyon stüdyolarında, fotoğraf stüdyolarında dekoratif ve rahat olmaları nedeni ile tercih edilen koltuklar olmaktadır. Özel ölçülerde markiz koltuk yapılabildiği gibi kadife markiz koltuklar swarovski  gibi parlak taşlarla dizayn edilerek koltuklara ışıltı da katılıyor.

Klasik ve gösterişli dekorasyondan hoşlananlar için, istenilen ölçü ve modellerde varak markiz koltuk, eskitme varak markiz koltuk, klasik oymalı varaklı markiz koltuk bulunuyor ve salonları şıklaştırıyor. Markiz koltuk renk seçeneği bulunuyor ve istenen renkte markiz koltuklar yapılıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.