Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şamdan romantizmi

16 Temmuz 2013 3.256 kez okundu 3 yorum var

Şsamdan 1ık ve romantik akşam yemeklerinin olmazsa olmazı olarak algıladığımız mum ışığının kullanılması için elzem olan şamdanlar, artık kullanım ihtiyacı olmasa dahi, sadece süsleme amacı ile de yoğun rağbet görmektedirler. Üreticilerin sunduğu şamdan modellerinde seçenekler sınır tanımaz olunca, bu ilginin de artarak devam etmesi kaçınılmaz olmuştur. 

Mum yapımında da artan çeşitler ve seçenekler beraberinde uygun şamdan seçimini gerektirmektedir. Bu nedenle, şamdan seçiminde ana husus şamdan ile birlikte kullanılması arzu edilen mumun çeşidinin ne olduğudur. Zira, şamdanın sergilendiği yerde üzerindeki mumu ile oluşturacağı görsellik baz alınmalıdır.

Şamdanlar yapımında kullanılan malzemelere göre ya da mum kapasitelerine göre binbir çeşit olabilmektedir. Malzemelerisamdan 2ne göre şamdan çeşitlerini ana başlıklar olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

 •  Ahşap şamdanlar
 • Çelik şamdanlar
 • Ferforje şamdanlar
 • Kristal şamdanlar
 • Cam şamdanlar

Bu başlıklar çeşitlenebilmektedir. Zira, yaratıcılıkta sınır bulunmamakta, her türlü malzeme kullanılarak ilginç şamdanlar yapılmaktadır.

Mum kapasitelerine göre şamdanları ise ikiye ayırmak yeterli olacaktır: 

 • Tek kollu şamdanlar
 • Çok kollu şamdanlar

Şamdanların seçiminde, şamdanın hangi amaçla ve nasıl bir ortamsamdan 3da ve dekorasyonda kullanılacağı önemli bir kriterdir. Düğün töreni için organize edilen gelin- damat ve misafir masalarında kullanılacak bir şamdan ile, evin günlük oturma köşesinde kullanılacak şamdan modelleri doğal olarak farklı olacaktır.

Düğün töreni, davetler gibi şık ortamlarda kristal ve çok kollu şamdanlar ideal bir tercihtir. Dış aydınlatmanın da etkisi ile bu şamdanlar ortama büyülü bir atmosfer katmaktadırlar. Evlerde günlük yaşam alanlarında ise ahşap, tek kollu şamdanlar; çelik- tek kollu şamdanlar gibi daha sade modeller uygun olacaktır. Gösterişli salonlarda çok kollu, ferforje ya da çok kollu, cam şamdanlar gibi daha albenisi yüksek şamdan modellerine yönelmek mümkündür.

Okur Yorumları (3 ad.) »

 • Müge dedi ki:

  Fiyatı ne kadar ve nasıl sipariş verebiliriz

 • Müge dedi ki:

  Geyikli şamanın

 • gonca dedi ki:

  Geyikli Şamdan takımın fiyatı ne kadar nasıl satın alabilirim?

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.