Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şantiye çadırı modelleri

8 Haziran 2013 1.937 kez okundu Yorum yapılmamış

şantiye çadırıİzolasyon imkanı da sunduğu için şantiye ve diğer tüm açık hava çalışma alanları için işlevsel bir çözüm olan şantiye çadırları, firma çalışanlarının en soğuk havalarda dahi sıcak bir konaklama ve dinlenme alanına sahip olmasını sağlar. Düşük ilk maliyeti ve son derece pratik bir biçimde kurulması ile işletme sahiplerinin personel barınağı olarak kullanabileceği en avantajlı çözümlerden olan şantiye çadırlarının fiyatı düşük olmasına karşın dayanıklı malzemelerden üretildikleri için uzun süre boyunca problemsiz kullanılabilmektedir. Her ihtiyaca esnek ve konforlu çözümler sunabilen şantiye çadırı modelleri; yatakhane, mola alanı, yemekhane gibi farklı personel alanlarının pratik bir biçimde oluşturulması sağlar. Bu şantiye çadırlarını yalıtımlı ve yalıtımsız olarak iki temel kategoriye ayrılmaktadır. İzolasyonlu şantiye çadırlarının fiyatları çok daha yüksek olduğundan, firma sahiplerinin ihtiyaçlarını doğru şekilde belirlemesi ve bu doğrultuda tercih yapması önemlidir.

şantiye çadırlarıYaz sezonunda çalışılan şantiyeler için yalıtımsız çadırlar kısa süreli ve düşük maliyetli çözümler olurken, kış mevsiminde ya da dört mevsim çalışmanın devam ettiği alanlar için izolasyonlu çadırları tercih etmek en doğru karar olacaktır. Ayrıca çadırın yatakhane olarak kullanılması söz konusu ise kalitesinden emin olunan markaların tam yalıtımlı modellerinin satın alınması gerekecektir. Çelik konstrüksiyon iskeletler üzerine branda oturtularak hazırlanan bu şantiye çadırı modelleri yüksek mukavemetiyle zorlu hava şartlarına dahi dayanabilmektedir. Ancak kullanılacak çelik ya da demir iskeletin, branda cinsinin ve çadır büyüklüğünün; arazi tipine, yüksekliğe ve iklim şartlarına göre doğru belirlenmesine de bilhassa dikkat edilmelidir. Çadırın kurulumundan önce zemin etüdünün yapılması ve muhakkak çadır alanının düzleştirilmesi gerekir. Arazinin rüzgar alışına göre konum belirlenmesi, güneş yansıtıcı profil kullanımının gerekli olup olmadığının saptanması gibi teknik konular da kurulum öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

çadırŞantiye çadırlarının içine birden fazla ara bölme eklenebilmekte, bu şekilde çoklu bireysel kullanım alanları yaratılabilmektedir. Havalandırma ve ısıtma sistemlerinin kullanılacağı yerlerin ara bölmeler ile genel kullanım alanından ayrılması mümkün olduğu gibi, pencere alanları da oluşturulabilmektedir. Kapı olarak klasik fermuarlı modeller tercih edilebileceği gibi güvenlik ve üstün izolasyon için panel kapı çeşitleri de takılabilir. Çok amaçlı kullanım imkanı sunan şantiye çadırı modelleri onlarca personelin dahi bireysel kullanım alanına sahip olabileceği, kış soğuklarından veya yaz sıcaklarından korunabileceği ve kişisel ihtiyaçlarını betonarme ya da prefabrik yapılarda olduğu kadar rahat bir biçimde karşılayabileceği uygulamalardır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.