Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Şark köşesi nasıl yapılır?

30 Aralık 2011 9.031 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizde kendinize ait bir nevi keyif köşeyi oluşturarak, yoğun günün tüm stresinden uzaklaşmak isterseniz şark köşesi yapmayı düşünebilirsiniz. Kültürümüzde uzun yıllar boyunca var olan şark köşeleri, her ne kadar son dönemde unutulmuş gibi görünse de hala evlerin en keyifli alanları oluşturmaktadır. Odanızın estetik şıklığına son derece mistik bir hava katacağından emin olabilirsiniz. Son dönemde tasarımcılar bu otantik unsuru kullanarak, yaşam alanlarına hem tarihi hem de klasik bir dokunuş katmayı oldukça yaygın bir şekilde tercih etmektedir.

Odanızın kenar kısmında kalan boş alanı nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız, şarkı köşesi yaparak hem ölü alanları değerlendirebilir hem de mekanın görünümünü oldukça büyük bir oranda farklılaştırabilirsiniz. Yorgun bir günün ardından bir fincan kahve içmek için kullanacağınız şark köşesi için; basit bir sedir, üzerine koymak için bir minder ve bir kahve sehbası yeterli olacaktır. Anadolu motifleri ile süslü bir minder ile şark köşenizin daha mistik görünmesini sağlarken, farklı tasarımınız sayesinde evinize gelen misafirlerinizi oldukça şaşırtabilirsiniz.

Şark köşesi aksesuar kullanımı açısından son derece uygun bir alandır. Arzu ettiğiniz dekoratif ürünleri kullanabileceğiniz gibi, şark köşelerinin klasikleşmiş aksesuarlarını kullanarak da konseptin pekişmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bakır eşyalar adeta biçilmiş kaftan görevi görecektir. Bakır bir sürahi, tavan askısı olan bir tabak ya da bakır bir güğüm şark köşesinin tarihsel görünümünü büyük ölçüde destekleyecektir. Ayrıca tavana asabileceğiniz ve çok makul ücretler ödeyerek satın alabileceğiniz küçük bir halı ile de şark köşenizin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha modern tasarımlar kullanarak şark köşesini sadece bir konsept olarak kullanmak isteyenler için, bazı firmaların katalogunda yer alan özel tasarım şark köşesi oturma grupları da tercih edilebilir. Bütçe sorununuz yoksa; bu firmaların servis ekipleri şark köşenizin ölçülerini alarak, arzu ettiğiniz renklerde sizin için özel olarak üreteceği şark köşesi oturma gruplarını da kullanabilirsiniz.  El işçiliği ile üretilen özel tasarım bambu bir kahve sehpası alarak, modern şark köşesi konseptinizi taçlandırabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.