Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Saten boyanın avantajları

29 Kasım 2011 2.991 kez okundu Yorum yapılmamış

Başarılı bir dekorasyonun kilit noktalarından birisi de duvarın görünümüdür. İç mekanın görülen en büyük kısmı duvarlar olduğundan, kullanılan boyanın türü ve rengi oldukça önemlidir. Kullanacağınız boyanın eşyalarınız ile uyumlu renklerde olması kadar, hangi özelliklerde olduğu da doğru dekorasyonun önemli noktalarındandır. Bu aşamada saten boyalar; doğru renklerle kullanıldığında, iç mekanın görünümüne artı katan dekorasyon araçlarıdır.

Parlak görünümü ve sık yapısı ile saten boyalar; özellikle banyo ve mutfak duvarları için ideal seçimdir. Saten boya ile boyanmış duvarlar gelen ışığın önemli bir miktarını geri yansıttığından, odanın daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca yapısı itibariyle duvar yüzeylerinde daha pürüzsüz bir görünüm sunma avantajı sağlar. Saten boyaların sağladığı en büyük avantajlardan biri de; kir tutmayan yüzeyleridir. Oldukça sık bir dokusu olan saten boyalar sayesinde, ortamdaki kir ve tozlar duvarın içine etki kolayca giremez. Böylece duvarlarınız çok daha geç kirlenerek, kısa zaman içerisinde tekrar boya yaptırmanızı gerektirmez. Ayrıca parlak yüzeyleri sayesinde size kolay temizleme imkanı da sunarlar. Özellikle evinizde elinde boya kalemleri ile dolaşan küçük çocuklarınız varsa; kolay silinebilinen duvar yüzeylerine sahip olmanız, işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.

Gün içinde çok fazla insanın ziyaret ettiği bir iş yeriniz varsa, duvar yüzeylerinizin daha temiz görünmesi için saten boya tercih etmenizde fayda var. Saten boyalar; koridor, kapı kenarları, lavabo duvarları gibi bir çok insan tarafından yoğun bir şekilde kullanılan yüzeylerin, daha uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Evinizin oturma odası ya da yatak odası gibi bölümlerinde de doğru renk seçimi ile saten boya kullanabilirsiniz. Gözünüzü yormaması açısından pastel renkler seçmenizde fayda var. Kullanacağınız saten boyanın parlaklık derecesinin çok fazla olmamasına dikkat edin. Ofis duvarlarına uygulanacak olan saten boyaların mat ya da yarı-mat özellikle olması, yoğun parlaklık nedeni ile dikkat dağılmasını önleyecektir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.