Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Saydam duşakabin modelleri

28 Kasım 2012 5.583 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo dekorasyonunda kullanılan küvetler her ne kadar konfor vaat etse de, alan sorunu yaşanan banyolar için küvet kullanımı mümkün değil ya da işlevsel değildir. Ayrıca banyosunda küvete yer vermek istemeyen ve daha farklı çözümler arayanların da imdadına yetişen saydam duşakabin modelleri, estetik olduğu kadar su ve nemin en çok görüldüğü banyolarda işlevsel bir kullanım da sunmaktadır. Duş alırken tüm banyo zemininin ve duvarların ıslanmasından şikayet edenler için en uygun çözüm olan duşakabin, saydam cam uygulamaları ile beğeni toplayan şık bir görsellik oluşmasını sağlıyor. Saydam duşakabin modelleri ile görüş açısı kaybı yaşanmaz ve ışık perdelemesi sebebiyle banyonun karanlık görünmesi engellenir.

Dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olan doğal ışık yönetimi banyolarda da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Doğal ışık geçişine imkan veren pencerelerin bulunduğu banyolarda muhakkak pencere önü açık bırakılır ve doğal ışığın mekana kattığı pozitif enerjiden azami şekilde faydalanılır. Ancak pencere önüne duşakabin yaptırılması gerektiğinde ışığın engellenmesi söz konusu olduğundan, bu tür durumlarda da saydam duşakabinler tercih etmek yararlı olacaktır. Camın transparan etkisi sayesinde banyoya giren doğal ışık mekana serbest bir şekilde yayılabilir.

Fayans, mozaik ya da mermer gibi banyo dekorasyonunun temel dokularıyla da son derece uyumlu olan saydam duşakabinler, son yılların dekorasyon trendi olan doğal taşların daha net görünmesini de sağlayacaktır. Banyosunda mermer şıklığını tercih edenler için daha da kuvvetli bir etki sunan saydam duşakabin modelleri, mermer yüzeylerin oluşturduğu lüks görünümün daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Banyoda ışıltılı bir etki yaratmak için birkaç spot aydınlatma ile destekleyeceğiniz saydam duşakabinler aynı zamana hijyenin en önemli olduğu alanlardan olan banyoların daha da temiz görünmesini sağlayacaktır.

Duş tarafında pencere olan banyolarda olduğu gibi alan sorunu yaşanan banyolar için de uygun çözüm olan saydam duşakabin modelleri, daha geniş bir algı oluşmasını sağlayarak banyonun ferah bir atmosfer kazanmasına yardımcı olacaktır. Doğru aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesi ile camın sunduğu saydam etkinin daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Duş bölümünün tam üzerine yerleştirilecek kuvvetli bir spot, saydam duşakabin sisteminin banyonun odak noktasına yerleşmesini sağlayacaktır. Küvet konforu ile duşakabin rahatlığını birlikte yaşamak isteyenler küvetlerinin üzerine saydam duşakabin yaptırabilir. Böylece hem küvet görünümünü korunabilir hem de duşakabin rahatlığına doyasıya varılabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.