Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Seramik sobalarla nostalji

9 Ekim 2012 5.423 kez okundu Yorum yapılmamış

Son yıllarda, genel adıyla eskinin sobaları çok farklı formlarda, evlerdeki yerlerini tekrardan almaya ve nostaljik bir hava vermeye başladı. Teknolojik imkanlardan yararlanarak üretilen bu sobalar, çok daha dekoratif olarak tasarlanmaktadır. Hepimizin bildiği kahverengi döküm sobaların yerine, bu yeni tasarlanan sobalar dekoratif seramik görünümleriyle herkesin beğenisini kazanıyor.

Bahsi geçen sobalar, oldukça şık tasarımlardan oluşmakta. Dışı seramik, emaye veya oymalı olan sobalar, rengarenk modelleri ile göz kamaştırıyor. Bu özellikleri sayesinde, evinizin dekorasyonuna uyum sağlayacağı da kesin. Doğalgazın olmadığı dönemlerde, neredeyse her evde kullanılan ve kış aylarında evlerin en merkezi yerlerine ya da sürekli oturulan alanlarına konuşlandırılan sobalar, en son teknolojik gelişmelerle tekrardan evlerimize girmeye başladı. Nasıl mı? Deprem gibi büyük afetlerin yaşandığı ülkemizde, son yıllarda müstakil evlere veya villalara olan geçiş, bu sobaların tekrardan kullanılmasına olanak sağlamakta. Evinizin dekorasyonuna hem bir nostalji, hem de ayrı bir görüntü sağlayan bu sobalar, emektar sobalarda olduğu gibi zahmetli de değil. Dolayısıyla, kullanımı da daha kolay. Teknolojik özellikleri sayesinde, kağıt parçaları ya da herhangi başka bir malzemeyle zorlukla yakmaya çalışmak, bu sobalar için geçerli değil. Modellerine bağlı olarak, 90 metrekareden 150 metrekareye kadar olan alanları ısıtma kapasitesine sahip. Aynı zamanda, 7 saatten 12 saate kadar kesintisiz yanabilen bu sobalar, seramik ve camlı modelleri ile ateşi de görebilme imkanı sağlıyor.  Bu sobalar, içinde yanan odunlardan çıkan dumanı biriktirmeye yarayan duman kutusu sayesinde, odundan iki kat daha fazla istifade edilmesini sağlamakta.

Siz de müstakil ve bacalı bir evde oturuyorsanız, bu tür son teknoloji sobalardan edinerek hem bir nostalji, hem de evinizin dekorunda farklılık yaratabilirsiniz. Seramiğin birbirinden güzel desen ve renklerini sobalara taşıyan üretici firmalar, çok çeşitli modellerle dekorasyon tarzlarına da uyum sağlıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.