Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Ses yalıtımının önemi

19 Kasım 2013 1.983 kez okundu Yorum yapılmamış

Ses yalıtımları hakkında yazdığımız yazı dizisine devam etmek istiyorum. Bu yazımda ses yalıtımları konusunda hangi sistemin bizler için avantajlı olacağını yazmak istiyorum. Malumunuz şehirleşmenin plansız yapılması ve ilerleyen teknoloji gürültüye mahal veren iki sebep. Buda insan üzerinde sağlık açısından yıpratıcı bir etkiye sahip. Baş ağrısı, kronik stres, dikkatsizlik, yorgunluk, uykusuzluk gibi rahatsızlıklara sebep olmakla beraber, psikolojik anlamda da rahatsızlığa sebebiyet vermekte. Gürültünün insan üzerindeki bu etkileri, hayatımızı olumsuz etkiliyor. Gürültüden kaynaklı yukarıda saydığımız rahatsızlıkların çalışma hayatımız için de tehdit oluşturduğunu yumurta-ses-yalitim-sungerleri2unutmayalım.

Bu gibi rahatsızlıkların önlenmesinin ve çalışma hayatımızda istediğimiz performansın yakalanmasına sebep olacak uygulama gürültüyü kontrol altına alacak olan ses yalıtım sistemlerinin uygulanmasını zorunlu kılıyor. Değiştirilen mevzuat ve yönetmelik sayesinde ses yalıtım sistemlerinin gelişme gösterdiğini ve uygulama alanlarının çoğaldığını söyleyebiliriz. Milletimizin bu konu hakkında bilinçlendirilmesi hususunda yapılan çalışmalar neticesini iyi bir şekilde veriyor.

Ama ses yalıtım sistemlerinin sağlıklı yapılması da alınacak sonucun faydalı olmasını sağlıyor. Eğer tersi bir durum söz konusu olursa uygulama ve harcadığınız para boşuna gidebilir. Bunun olmaması için ses yalıtım firmasının kaliteli ve usta bir kadroya sahip olması şart. Hizmet öncesinde ve hizmet sonrasında müşterisini kollayan ve karşılaştığı sorunlara derhal yardımcı olan hizmet kalitesine sahip olmalı. Firmalar hakkında referanslarına bakarak daha verimli bilgiyi alabilirsiniz. Bunun dışında iyi bir ses yalıtım uygulamasını bulmak da, kaliteli sonuçların alınması adına önemli. Ses yalıtım sistemlerinde bütçenize uygun olan uygulamanın piramit sünger ses yalıtım sistemi olduğunu sizlere söyleyebilirim. Bu ses yalıtım sistemi hem kaliteli çözümler sağlıyor hem de bütçenize fazla yük olmuyor. Sağlıklı ve kaliteli olan sistem kolay uygulanabilir bir yapıya sahip. Ayrıca hafif olduğundan uygulanacak mekana ekstra yük getirmiyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.