Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Siding kaplama’nın evinize faydaları nelerdir?

16 Haziran 2012 1.926 kez okundu Yorum yapılmamış

Siding, çok değil bundan 10 yıl kadar önce ülkemizde üretilmeye başlanan, bina dış cephelerinin kaplanmasında kullanılan bir üründür. Siding, kendi başına uygulaması yapılan bir ürün değildir. İşlevini yerine getirebilmesi için, farklı malzemelerle bir arada uygulanan bir üründür. Amacı, evlerinizin veya binalarınızın cephelerinden kaynaklanan sorunları en aza indirmek, enerji tasarrufu sağlamak ve görsellik kazandırmaktır.

Siding, PVC bazlı vinil bir malzeme olduğundan, uzun yıllar binanızın cephe sorunlarına ve izolasyonuna katkı sağlamaktadır. Bu uygulama, her iklim koşuluna uygun çözüm sunabildiği için, ister en soğuk olan bir bölgede ister en sıcak bölgede olun, evinizin veya binanızın izolasyon sorunlarını çözecektir. Uygulamasından kısaca bahsetmek gerekirse, mantolama diye bilinen izolasyon sistemlerinin bir benzeri olarak uygulanmaktadır. Eviniz ya da binanız ister sıvalı ister sıvasız olsun, özel emprenye edilmiş çıtalarla, belli aralıklarla binanın cephesine montajlanır. Bu çıtaların arasına özel yoğunluklu köpüklerin döşenmesinden sonra, üzeri genel olarak Tyvek denilen malzeme ile bohçalanır. Bu işlemlerin yapılmasından sonra da, siding ürünü daha önce döşenen çıtaların üzerine çivilenerek yerleştirilir. Farklı renk ve dokularda olan siding yağmur, kar ve güneş gibi etkenlere dayanıklı bir malzeme olup, sağladığı görsellik ile de evlerinizin veya binalarınızın değerini arttırır. Dış cephelerde yaşanan boya, sıva ve su alma gibi sorunları da ortadan kaldırmakta birebir olan bir üründür.

En son teknolojik olanakların kullanılarak ürettiği siding ürünleri, Avrupa ve Amerika kıtasında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde, enerji kaynaklarının çok değerli olduğunu düşünürseniz, siding uygulamasını yaptıran kişilerin evlerinde ya da binalarında, tüketmekte olduğu ısıtma ve soğutma giderlerinin çok çok azaldığı görülecektir. Sağladığı %40’ a varan enerji tasarrufu ile siding, ülke ekonomisi için de oldukça faydalı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.