Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Banyo

Şık banyolar için banyo süsleri

11 Aralık 2012 4.381 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo dekorasyonuna renk katarak daha canlı bir atmosfer oluşmasını sağlayan banyo süsleri küçük birer detay gibi görünse de banyodaki tüm havanın değişmesini sağlar. Evlerde çoğu zaman dekoratif çözümler için akla gelen en son yer olan banyolarda farklı bir etki oluşturmak için banyo süslerine başvurmak hem en ekonomik hem de en pratik yöntemdir. Banyo dekorasyonunun temel unsurlarının neredeyse tamamı yapısal değişiklikler olduğundan, banyoda baştan aşağı bir tasarım değişikliğine gitmek duş alanından fayansına, su tesisatından lavabolara, klozet bölümünden banyo dolaplarına hatırı sayılır bir bütçe gerektirecektir. Kapsamlı ve bütçe yorun uğraşlar içine girmeden banyo süslerine başvurarak banyonuzun estetiğine büyük bir artı katabilirsiniz.

Banyo süsleri diğer tüm aksesuarlarda olduğu gibi öncelikle banyo için uygun malzemeden yapılmış olmalıdır. Evde suyun ve nemin en yoğun olduğu alanlarda kullanılan süslemelerin de bu ortama uygun malzemelerden yapılmış olması gerekir. Aksi takdirde yoğun nem sebebiyle kısa süre içinde yapısal bozulmalar, renk değişimleri ve daha birçok olumsuz etki oluşacaktır. Ayrıca kullanılacak süslerin elektrik ünitesi olması halinde her ürünün banyoda kullanım için uygun olmadığı da unutulmamalıdır. İşe banyonun enerji odaklarından biri olan banyo aynasından başlamak oldukça akıllıca bir fikir olabilir. Mevcut aynanız üzerinde çerçeve ve yapay dekorlar ile değişikliğe gidebileceğiniz gibi, yeni bir ayna ile çok daha farklı bir tasarıma yönelebilirsiniz.

Banyo süslerinde genel olarak aynaların odak noktası olarak kullanılması, gösterişli aynaların hem mekanı daha geniş göstermesinden hem de banyonun derinlik kazanmasından kaynaklanır. Banyonuzdaki ayna için altın rengi bir çerçeve veya evde hakim olan dekorasyon stiline göre metal parlaklığı sunan bir çerçeve kullanabilirsiniz. Gümüş ve altın gibi metal renkleri banyo dekorasyonunda sezonun trendleri arasında olduğundan, banyo lavabosunun üzerine yerleştireceğiniz aksesuarlarda da bu rengi tercih ederek farklı bir etki yaratabilirsiniz.

Son yıllarda klasik dekorasyon tarzıyla birlikte anılan avizelerin giderek daha yaygın bir biçimde modern çizgili banyo tasarımlarında kullanıldığına şahitlik ediyoruz. Siz de evinizde modası geçtiği için bir kenara kaldırdığınız avizenizi banyoda değerlendirerek bir süsten öte, oldukça iddialı bir görsellik oluşturabilirsiniz. Tavan aprikleri de bu konuda yaygın olarak tercih edilmektedir. Yine banyo aynalarının odak alındığı aprik kullanımında genellikle aynanın her iki yanına yerleştirilen aprikler ile daha klasik bir hava oluşması sağlanabilir. Tuvalet kağıdı tutacağı, sabunluk ve havlu tutacağı gibi işlevsel ürünleri birer süse dönüştürebileceğiniz gibi, banyoda tamamen farklı bir hava yaratacak fotoğraflar ya da mumlar da kullanabilirsiniz. Banyo köşesine küçük bir sehpa yerleştirerek bu alanı bir mum cennetine dönüştürebilir, sehpa üzerine yerleştireceğiniz küçük figürler ile daha sevimli bir etki yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.