Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şık klimalar ile dekoratif alanlar

2 Temmuz 2012 6.514 kez okundu Yorum yapılmamış

Son yıllarda mevsim değişiklikleri nedeniyle, evlerde klima kullanımı gereklilik haline geldi. Fakat özenerek yaptığımız ev dekorasyonlarımızda, klimalar görüntüsel bozukluklar yarattığından bazen çok bunalsak bile almamayı tercih ettik. Geniş kasaları ile duvarda çok yer tutmaları ve genel olarak renklerin beyaz veya krem oluşu, görüntü sorunlarını da beraberinde getirmiştir.

Son yıllarda, bazı klima markaları bunu anlamış olacak ki, özel seriler üretmeye başladılar. Flotal aynalı, ahşap dokulu ve kare modeller, dekorasyonu seven her kesin imdadına yetişti. Üstelik ben balkonlarda ve binamın dışında, 3-4 adet klima dış ünitesi istemiyorum diyenler bile çözümü buldu. Üretilen bazı multi inverter klimalarda, bir dış üniteye 4-5 adet iç ünite bağlayabiliyor ve aynı anda 3 veya 4 odayı soğutup, ısıtabiliyorsunuz. Hatta, dış ünitelere yerleştirilen elektronik kartlar yardımı ile 1 tanesi çalışırken, diğerleri kapalı bile kalabiliyor.  Böylelikle, bina dış cephelerinde olan görünüm bozukluğu da engellenmiş olduğu gibi, klima kullanımından doğan elektrik tüketimlerimizde yaklaşık %30-50 oranında düşüyor.  

Çok şık aynalı klima modelleri, bizim bu sıralar favorilerimiz. Aynaların ev dekorasyonunda ve alanlarda, genişlik ve ferahlık hissi verdiğini hepimiz biliyoruz. Ön yüzü aynalı olan modellerde kullanılan aynalar, genellikle koyu renk kullanılmakta, kare ve dikdörtgen modelleri de mevcuttur. Seramik kaplı veya bombeli, yarı aynalı ve resim çevresi yerleştirilmiş modeller, hatta salon zemininiz parke ise, aynı parke ile kaplanmış klima modelleri bile var. Özellikle Japon markalarında görülen bu şık etki, oturma ve yaşam alanlarımızda harikulade çözümler yaratmaktadır. Salonunuzun, yemek takımı veya balkon çıkışına yerleştireceğiniz bu klimalar ile duvarlarınızda, farklı bir dekorasyon uygulaması yapmış gibi görünebilirsiniz. Bu şık klimaları, internet üzerinden araştırabilir ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle, yaz aylarının vazgeçilmezi olan klimaları artık, soğutma ve ısıtma özelliğinin yanı sıra bir dekorasyon öğesi olarak da kullanma zamanı gelmiştir. Teknolojinin her türlü konforunu da bulabileceğiniz bu şık ve estetik modelleri mutlaka incelemelisiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.