Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şık koridorlar için dekorasyon önerileri

24 Haziran 2012 5.029 kez okundu Yorum yapılmamış

Çoğu insan koridoru evin bir parçası olarak görmediğinden bu dar alanın dekorasyonu üzerinde de fazla durmaz ve koridoru evin önemsiz bir ayrıntısı olarak görür. Oysa nasıl ki insan sosyal hayatta yeni tanıştığı insanları dış görünüşlerine göre değerlendiriyorsa, evinize gelen insanlar da ilk olarak evin “karşılama” bölümü olan koridorunuzu görecektir. İlk izlenimin ne kadar önemli olduğu konusunda birçok psikolog açıklama yaparken, dekorasyonda da ilk izlenime önem verilmeli ve evin görülen ilk kısmı olan koridorlara biraz daha fazla özen gösterilmeli. Koridor her ne kadar odalar arası geçiş alanı ve evin giriş bölümü olsa da, genel olarak evin tasarım bütünlüğüne dahil olan ve bu nedenle de dikkat edilmesi gereken alanlardır.

Farklı tasarımlar ile eve gelen tüm misafirlerin ilk andan itibaren evin dekorasyonuna hayran kalmasını dahi sağlayabilen koridorlar, birkaç küçük dokunuşla pozitif enerji saçan ferah mekanlar haline dönüşebilir. Ayrıca koridorunuzu dekore ederken evin salon, yatak odası ve mutfak gibi farklı alanlarından tamamen bağımsız dekorasyon öğeleri de kullanabilirsiniz. Sıkıcı ve özensiz bir koridor evin girişinin de sıradan, özensiz ve gösterişsiz olmasına neden olacağından, koridora hareket katacak birkaç aksesuar edinmenizde yarar var.

Ayna, portmanto, ayakkabılık, dolap gibi klasik koridor eşyaları olmadan yapamıyorsanız yeni sezonun modern tasarımlarına yönelebilir ve böylece hem işlevselliği ile ihtiyaçlarınızı karşılayan hem de görselliği ile evin tasarım bütünlüğüne katkı sağlayan bir koridor yaratabilirsiniz. Evinizin tüm duvarlarında plastik boya olsa dahi koridorunuzda tamamen hayal gücünüzle sınırlı duvar kağıtları kullanabilir, geniş duvar panelleri ile daha da prestijli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Tablo veya fotoğraflar özellikle son yıllarda koridor dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yer almakta. Beğendiğiniz herhangi bir tabloyu şık bir çerçeve ile koridorun boş bir duvarına yerleştirerek farklı bir şıklık yakalayabilir, girişin çok daha hareketli ve pozitif enerjili hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Koridor dekorasyonunda duvarlar genel olarak aynalar ile kapatılsa da, birçok tasarımcı artık duvarlarda ayna kullanmıyor ve bunun yerine yaratıcı aksesuarlara yer veriyor. Siz de aile fertlerinin resimlerini küçük çerçeveler ile asimetrik bir düzlem oluşturacak şekilde koridor duvarına asarak hem çok şık bir giriş alanı yaratabilir hem de koridorun çok daha sıcak ve samimi bir atmosfere bürünmesini sağlayabilirsiniz. Kısacası yapacağınız basit ancak etkili ve samimi dekoratif dokunuşlarla oldukça trend ve şık bir koridora sahip olabilirsiniz.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.