Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şık ve kullanışlı portmanto modelleri

12 Haziran 2013 3.200 kez okundu Yorum yapılmamış

portmanto modelleriHer evde bulunmasına karşın çoğunlukla evin antre bölümünde yer aldığı için fazla önemsenmeyen portmantolar girişi dar olan evler için işlevsellik, gelen gideni çok olan evler içinse estetik açıdan önemlidir. Ev dekorasyonunun bütünleşmesini sağlayan portmantolar, eve gelen insanların gördüğü ilk eşya olduğu için ilk izlenimin pozitif yönlü olması açısından muhakkak şık bir tasarıma sahip olmalıdır. Estetik kadar işlevselliğin de önemli olduğu mobilyalardan olan portmantolar ayakkabılardan terliklere, kıyafetlerden aksesuarlara birçok eşya için kullanışlı bir depolama ünitesidir. Aynalı portmanto modelleri ise evden çıkmadan üst başa çeki düzen verme, makyajın ya da saçların son bir kontrol edilmesine imkan sağlar. Evin giriş bölümündeki dağınıklığın sokak kapısı her açıldığında dışardan görünmesini ve eve gelen misafirlerin de ilk gördüğü şey olmasını engelleyen portmantolar aslında her evin en temel ihtiyaçlarından biri olarak biraz daha özeni hak etmekte…

portmantoÇekmeceli, kapaklı ya da sürgülü olsun fark etmeksizin portmanto seçerken model ve renklerden önce boyutlara bakılması gerekir. Satın alınan portmantonun girişi daraltmaması gerektiği için her evin farklı boyutlarda portmantolara ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Girişe yerleştirilen bir dolap gibi düşünülmemesi gereken portmantoların kullanışlı olması da önemlidir. Evde kullanılan diğer mobilyaların ahşap yüzeyleriyle uyumlu bir renk ile dokuya sahip olan portmanto modelleri konsept bir görünüm vaat ederken, özellikle karanlık girişlerde aynalı portmantoların tercih edilmesinde yarar var. Aynaların ışık yansıtan özelliği ve mekana derinlik katan görselliği, doğal ışıktan yoksun olan girişlerin daha ferah bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca dar girişler için de uygun olan aynalı portmanto modelleriyle daha geniş bir mekan algısı yaratılması mümkündür.

portmanto  ahşapTercihin genellikle aynalı portmantolardan yana yapılması tavsiye edilir ve bunun da temel nedeni insan psikolojisidir. Zira her insan aynada kendini gördüğü zaman içinde bulunduğu mekana daha çabuk alışmakta ve özellikle kendini gören insanların mekanı da daha çok beğendiği söylenmektedir. Kişinin aynalı mekanları daha çok beğenmesi ve mekana daha çabuk ısınması kendini beğenmesinden midir bilinmez ama giriş bölümündeki portmantonun aynalı olmasının mekana zenginlik katacağı söylenebilir. İhtiyaca göre birçok farklı tasarımın bulunduğu portmantoların bireysel gereksinimler düşünülerek seçilmesi önemlidir. Çok fazla ayakkabısı olan ve hemen her gün farklı ayakkabı giyen bir kişinin ayakkabılık olarak kullanılmaya müsait olan tasarımlara sahip olan portmantoları tercih etmesi daha mantıklı olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.