Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Şıklık yayan sehpa, işlevsel sehpa

16 Eylül 2013 3.235 kez okundu Yorum yapılmamış

Sehpalar evlerimizin olmazsa olmazlarıdır. Pratik yardımcımızdırlar. Hem yardımcılarımız hem de evimize farklı esintileri sağlayan modacımızdır. Sehpalar, lüks, modern, klasik, neo-klasik, eskitme, dörtlü sehpalar, orta sehpalar, yuvarlak sehpalar, mermerli sehpa gibi uzayıp giden bir model dünyasına sahiptir. Bu modeller arasında ince kullanım farkları vardır. Kimi model sadece bir sergi çok kullanışlı sehpasarayında ki, göz alıcı bir eser gibi kullanılır, kimisi de lüks restoranlarda ki yemek masası gibi misafirlerin ikram menülerine hizmette kullanılır. Burada söylemek istediğim sizin için lazım olan sehpanın ne yapmasını istediğinizdir. Eğer ihtiyacınıza göre bir sehpayı alırsanız, daha isabetli davranmış olursunuz. Mesela havuz tablalı mermer sehpaları, misafirlerin ikram menülerinde kullanmak hiç uygun değildir. Çünkü o, evlerinizde dekorasyonda ki ahenk dalgasını temellerinden sağlam ve lüks kılmak için tasarlanmış, göz alıcı bir sehpadır. Ama misafirleriniz için dört koldan hizmet sunmak için üretilen dörtlü sehpalar veya çoklu sehpalar, tasarımları ile buna daha müsaitlerdir. Hem daha pratiklik sağlarlar hem de hafif bir mizaca sahiptirler.

Buradan çıkarılacak sonuç; sehpalar dekoratif ahengin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle evlerimizde çokça tercih ettiğimiz mobilya ürünüdür. Lakin kullanım açısından farklı fıtratlarda tasarlanan sehpaları, dekorasyonda ki vazifelerine uygun olarak, yerleştirmek lüks sehpagerekir. Eğer bu yapılmazsa dekorasyondaki ahengin sağlanması söz konusu olamaz. Bunun yapılabilmesi içinse alacağınız sehpanın daha çok hangi şekilde kullanılmasını uygun gördüğünüzdür. Bunun cevabını verdikten sonra sehpa dünyasında ki modellerden en uygun olanını alarak, isabetli bir tercih yapmış olarak, dekoratif kuralların şanını, teslim etmiş olursunuz. Lüks sehpaların daha doğrusu evlerinize şık ambiyansı taşımak amacıyla tasarlanan sehpaları, misafirleriniz veya sevdiklerinize sunulacak ikramlarda bir masa gibi kullanmak doğru olmayacaktır. Bu eylem dekorasyonun evlerinizde oturmamasından kaynaklanır. Bunun yerine hem şıklık esintilerini yaşatacak bir sehpa, hem de misafirlerinize ikramlarda kullanılabilecek bir sehpa alarak, daha uygun hareket etmemizi sağlayabiliriz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.