Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Sineklik sistemleri ve sineklik fiyatları

25 Mayıs 2012 2.712 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz mevsimine yaklaştıkça sinek ve haşerelerden evlerimizi korumaya ve gereken önlemleri almaya başlamamız gerekiyor. Sineklikler, pvc pencerelere, ahşap pencerelere, alüminyum pencerelere farklı mekanizmalarla takılarak, yaz boyunca sinek ve haşerelerden korunmamıza yardımcı oluyorlar. Sinekliklerin yer ve konumlarına göre farklı işlemleri ve işleyişleri var. Kapı sinekliği stor sineklikler gibi yukarıdan aşağıya doğru ya da sağa sola açılarak kullanımı yapılabiliyor. Pencere sineklikleri ise, yine stor şeklinde, sabit ya da sağa sola mekanizmalı olarak kullanılabilir.

Çok sık kullandığınız pencerelerinize, örneğin çamaşır astığınız ya da sinekliği bir şekilde açmak zorunda olduğunuz pencerelere, stor sineklik taktırmanız kullanım rahatlığı bakımından faydalı olacaktır. Sadece silmeden silmeye açtığınız ve genelde çok sık kullanmadığınız pencerelerinize ise, sabit sineklik sistemlerinden kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem fiyattan tasarruf edersiniz, hem de boşu boşuna kullanmadığınız pencerenize ekstradan yük bindirmemiş olursunuz.

Sineklik fiyatları pencere ölçüsüne ve yaptıracağınız sinekliğin cinsine göre farklılık gösterecektir. Kesinlikle ucuz diye gidip, kalitesiz bir sineklik taktırmayın zira yaz sonunu zor çıkarırsınız. Stor sineklikler şu an piyasada en pahalı sineklik olarak geçmekte, ortalama pencere başı 100 TL ila 150 TL arasında fiyatları var. Normal bir sineklik ise, 40 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada satılmaktadırlar.

Sineklik üretimi yapan bir firma ile görüşün ve evinize pencerelerinizin ölçüsünü almaya gelen uzmanla kullanma sıklığınız olan pencereler ve az kullandığınız pencereler üzerinden fiyat teklifi alın. Kaliteli ve düzgün üretimi yapılmış bir sinekliği en az 5-6 sene kullanırsınız. Güneş ışığı sinekliklerin ömrünü azaltan en önemli etmendir.

Mutfak gün boyu yemeklerin piştiği suların kaynadığı, yemek ön hazırlıklarının yapıldığı ve gıdaların depolandığı alan olduğu için, olabildiğince çok havalandırılmalıdır. Bu sebeple pratik pencere sistemleri ve mutlaka sineklik kullanmalısınız. Sineklikle içeri dolabilecek tozun %40’ ı kadarını önlediğiniz gibi, haşere ve türlü sineklerden de ortamı korumuş olursunuz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.