Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Siyah ve beyaz ile dekorasyon

1 Kasım 2012 2.889 kez okundu Yorum yapılmamış

Hem modern hem de klasik dekorasyon uygulamalarında başarı ile kullanılan siyah ve beyaz renk kombini, modası geçmeyen bir tarzdır. Salon veya alanlarda ilk uygulama duvar rengi veya kağıdına karar vermekle başlamaktadır. Tabi ki, siyahın alanda yaratacağı karamsar etkiden uzaklaşmak için duvarlarda beyaz kullanmak en mantıklı yoldur.

Siyah rengi bir nebze olsun duvarlarda kullanmayı düşünüyorsanız, çizgili duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Duvar renkleri ile başladığınız dekorasyonda üçüncü bir renk de katabilirsiniz. Bu üçüncü rengi aksesuarlarda hafifçe kullanmak tarzı parlak ve çekici hale getirebilir. Siyah renk mobilya seçimleri ile salonda dengeli bir şekilde dağılım yapabilirsiniz. Beyaz bir kütüphane seçimi yanında siyah konsollar ile tarz etkileyici hale dönüşebilir. Siyah ne yaparsanız yapın soğuk bir etki yaratacak ve beyaz da bu etkiyi kuvvetlendirecektir. Bu nedenle desenli kumaşlar, renkli birkaç aksesuar ile bu etki yumuşatılabilmelidir. Kırmızı, turkuaz, bordo, sarı, açık maviler kullanılabilir. Siyah ve beyaz dekorasyonda her iki renk de zeminde dikkatli, kullanılması gereken tonlardır. Beyaz bir yer kaplaması mekanı olduğundan daha büyük ve soğuk gösterirken, siyah ise tarzı sertleştirecektir. Bu nedenle koyu kahve ve bej, krem tonlarında parke uygulaması yaptırmak en iyi çözümlerdendir. Koltuk takımları seçerken beyazın ağırlıkta olduğu takımlar rahatlık hissi verirler. Çünkü koyu renk koltuklar ofis ortamlarını çağrıştırırlar. Genelde siyah ve beyazın hakim olduğu dekorasyonlarda kristal avizeler hoş bir tarz yaratırlar. Modern bir çizginiz varsa, dore lambalar, cam ve spot aydınlatmalar kullanılabilir. Aksesuarlarda mümkün olduğunca ahşap objeler, cam kullanmak ortamın yapaylığını alacaktır. Ahşap yanı sıra, doğal ve yumuşak dokulu kumaşlar salonlarda yaşanmışlık hissini tamamlayacaktır.

Siyah ve beyaz ile uygulanan dekorasyon da bir üçüncü renk seçmek önemlidir. Bu sayede siyah ve beyazın yarattığı soğukluktan bir nebze olsun çıkılacaktır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.