Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Sızdırmazlık bantları

18 Şubat 2012 10.092 kez okundu Yorum yapılmamış

Küvet ve lavabolarda yaşanan sızıntı sorunları, birçok ev sahibinin uzun vadede büyük sorunlar yaşamasına ve hatta çoğu zaman küvetin ya da lavabonun değiştirilmesine neden olur. Banyolarda kullanılan sızdırmazlık elemanları arasında en çok kullanılan ürün, kuşkusuz silikondur. Ancak artık ülkemizde de tüm yapı marketlerde ve nalburlarda satılan sızdırmazlık bantları, bu alanda kolay kullanım ve dayanıklılığı ile her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. 20 lirayı aşmayan fiyatları ile son derece üstün bir sızdırmazlık performansı sağlayan sızdırmazlık bantları, çok pratik bir şekilde uygulanabildiğinden herkes tarafından kullanılabilir.

Piyasada satışı yapılan sızdırmazlık bantları genel olarak 3-3,5 metre uzunluğa ve 22 mm. ile 38 mm. genişliğe sahip iki farklı seçeneğe sahiptir. Sızdırmazlık bantları ile özellikle küvet kenarlarınızın yalıtımı yapmak istiyorsanız, uygulamanın yarıda kesilmemesi için sızdırmazlık bandı almadan önce küvet kenarlarınızı ölçmenizde fayda var. 22 mm. genişliğe sahip sızdırmazlık bantları lavabo kenarları, küvetler ve evyelere uygulanırken, 38 mm. kalınlığa sahip bantlar duşakabinler için ideal kullanıma sahiptir.

Sızdırmazlık bantlarının kullanıcıya sağladığı kolay uygulamanın ötesinde, silikondan dahi daha yüksek bir küf korumasına sahip olması da uzun süreli kullanım sağlaması açısında büyük bir avantaj. Piyasada satılan ortalamanın üzerindeki küf önleyici silikonlar dahi yoğun su ve neme maruz kaldığında birkaç yılda küflenebilirken, sızdırmazlık bantları son derece sağlam yapıları ile uzun süreli küf koruması sağlayabiliyor. Oldukça sert bir yapısı olan sızdırmazlık bantları, uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşanmadan verimli kullanım sağlayabiliyor. Sızdırmazlık bantlarının bu çok sert yapısı, uygulanma esnasında biraz daha dikkatli olunmasını gerekiyor çünkü bandın yapıştığı yerden sökülmesi sanılandan çok daha uzun süren ve uğraş gerektiren bir aktiviteye dönüşebilir.

Sızdırmazlık bantlarının küvet, lavabo, evye ve duşakabinlerde uygulandıkları yüzeylerde herhangi bir sararma yapmaması da, silikona nazaran daha başarılı sonuçlar alınmasını ve bu nedende daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Ülkemizde satışının yaygınlaşması ile birçok tesisat ustası dahi kolay kullanım ve uzun süreli sorunsuz dayanıklılık nedeni ile sızdırmazlık bantlarını kullanmaya başladı. Son olarak; piyasada satılan sızdırmazlık bantlarını uygulamadan önce kullanım talimatlarını iyice okumayı ihmal etmemenizde fayda var.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.