Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Step halı nasıl yıkanır?

30 Nisan 2013 2.800 kez okundu Yorum yapılmamış

step hali 2Step halılar kaliteleri ve hoş görünümleri ile dekorasyonda vazgeçilmezlerimizdir. Doğal yünden yapılmış olan bu özel halıların temizliği de özel bir şekilde yapılmalıdır. Zira, yanlış yıkama işlemi step halıların geri dönüşsüz şekilde zarar görmelerine neden olabilir. Yanlış yıkama işlemlerinde step halıların görmesi muhtemel zararlar şu şekildedir:

  • Halı ipliklerinin bozulması,
  • Halı ipliklerinin kopması,
  • Halı ipliklerinin birbirine karışması ve düzeltilememesi,
  • Halı renklerinin solması,
  • Step halı özelliğinin tamamen yok edilmesi.

Step halılar, hav boyu kısa halı tipinde olduklarından halı tabanında saç, toz, ev kiri gibi pis birikimler oluşur. İyi bir step halı temizliği için öncelikle vakumlu bir temizleme cihazı ile bu pis birikimler halıdan uzaklaştırılmalıdır.

step hali 3Step halılarınızı bir firmaya yıkamaya vermek durumunda iseniz ki; en doğru çözüm bu olacaktır; firmanın profesyonel bir firma olmasına önem verin. Step halı yıkama prosedürlernin ne olduğunu detaylı şekilde öğrenin. Örneğin yıkama işlemine geçilmeden önce vakumlu bir makine ile hav temizliği yapılıp yapılmadığı hususunu sorgulayın. İyi bir step halı yıkama prosedürü şu şekilde olmalıdır:

  • Halılar yıkama işlemine alınmadan önce vakumlu bir cihaz ile hav temizliği kuru şekilde yapılır. Tabanda birikmiş saç ve tozlar ile birlikte halıların yıkanmasına geçilmemelidir.
  • Step halılar desenleri ile renkleri ile kaliteleri ile nadide halılardır Yıkama işleminde kullanılan şampuanların step halılara zarar vermeyecek kalitede ve bitkisel kökenli olması gerekmektedir. Yıkama işleminden sonra makine çıkışında, halılar henüz ıslakken, vakumlu cihaz ile halıların hav düzeltmeleri gerçekleştirilir.
  • step hali yıkama 4Step halı yıkamasında kullanılan fırçalar da özel seçilmeli, çok sert kıllar içeren fırçalara yıkama işleminde yer verilmemelidir.
  • Step halı yıkama sürecinin en önemli aşaması nötralizasyondur. Yeterli bekleme süresi ile halıların nötralize edilmesi gerekmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.