Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Stor perde modelleri

21 Temmuz 2009 4.726 kez okundu Yorum yapılmamış

Boncuklu Taşlı Stor Perdeler

Boncuklu ve taşlı stor perdeler ile gerçekten çok şık bir görünüm elde edilebilir. Günümüzde su taşlı perdeler ve sıklıkla boncuk, taş uygulaması yapılmaktadır. Katlamalı perdelerinde etek kısımlarına uygulandığında güzel ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Boncuklarınızı perdenizin kumaşının rengine veya kendi isteğinize göre seçip uygulayabilirsiniz. Taş ve boncuklar perdeye saten kurdele ile tutturulabilir.

Karartma Stor Perde

Karartma Stor perdeler, kolalı kumaşın boruya sarılarak yan tarafına takılan mekanizmayla çalıştırılmasından ve düz durması için, yan tarafa takılan çıtadan meydana gelmektedir. Stor perde mekanizmalarında, yaylı ve zincirli bir sistem ile yapıldığı gibi, uzaktan kumandalı bir sistem ile de yapılabilmektedir. Stor perdeler için kullanılan kumaşlar, ülkemizde ve ithal olarak Hollanda, Almanya ve İsveç den getirttirilebilmektedir. Stor perdelerde kullanılan karartma perdeler de ülkemizde üretilmeye başlanmıştır. Karartma perdeler, genellikle ışıksız ortam yaratılmak için kullanılmaktadır. Örneğin dershane, okul, hastane, toplantı odaları, bilgilendirme salonları slâyt gösterimi yapılacak mekânlar, laboratuar, dia gösterimi yapılan yerler gibi. Karartma kumaşlar, polyester, pamuk arkası beyaz veya kumaşın kendi renginde olabilir. Birde Yanmayan özel kumaşlar vardır. Bunlar umumi alanlarda yangına karşı önlem almak için kullanılmaktadır.

Desenli Stor Perde

Desenli stor perdelerde jakarlı veya kendinden desenli kumaşlar kullanılabildiği gibi, sonradan baskı yapılmış kumaşlarda kullanılabilmektedir. Baskı şekilleri olarak, transfer baskı, emprime baskı, dijital baskı, ipek baskı baskısı ve diğer baskı şekilleri uygulanabilmektedir. Kullanılacak desenler her alan için ayrı tasarlanmış olabilir. Salonlar için, mutfak için, çocuk odaları için vs.

Sutaşlı Stor Perde

Stor perdelerin eteğine çeşitli oymalar yapılarak asılan boncuklar ve taşlarla değişik bir hava verilebilmektedir. Bu işlem, perdenin uçları kesilirken özel yapıştırıcı ile asılan boncuk ve yapılan şerittir. Stor perdeler genellikle güneşlik olarak kullanılmaktadır. Fakat uçlarında değişik boncuk ve taşlar yapıştırılarak başlı başına bir perde olabilir. Sutaşlı stor perdeler fiyat olarak uygundur ve yapı marketlerinde hazır olarak bulabilirsiniz.

Düz Stor Perde

Adından da anlaşıldığı gibi stor perdenin düz olanıdır. Desensiz, süssüz, sade polyester ve pamuktan oluşmaktadır. Düz stor perdeler genellikle evlerde güneşlik olarak ve iş yerlerinde başlı başına bir perde olarak kullanılmaktadır. Tercihe göre karartma tipleri de vardır. Işık geçmesini istemediğimiz alanlarda kullanabiliriz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.