Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Stor perde temizliği

27 Temmuz 2013 1.696 kez okundu Yorum yapılmamış

Evleristor perde 1mize şıklık katan stor perdeler, genelde polyester içerikli kumaşlardan imal edilmektedirler. Ancak, polyester dışında pamuklu ve keten karışımı kumaşlarla da imal edilen stor perdeler mevcuttur.

Görsellikleri ile göz dolduran, işlevleri ile hayatı kolaylaştıran stor perdelerin temizliği özen gerektirmektedir. Stor perde temizliğinde izlenmesi gereken adımları aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür:

 • Stor perde zemine serilerek temizleneceğinden öncelikle stor perdenizi katlamadan, kırıştırmadan serebileceğiniz genişlikte temiz bir zemin hazırlayın.
 • Stor perdeyi yerinden almak için, öncelikle tüm perdeyi yukarıda toplayarak, yan montaj ayaklarından bstor perde 2orusunu çıkarıp, perdenin özgür kalmasını sağlayın.
 • Borusu ile aldığınız perdeyi hazırladığınız zemine yavaş yavaş açarak yayın. Katlanmamasına, kırışmamasına özen gösterin.
 • Perdeyi temizlemek için suyunuzu hazırlayın. Suyunuzun bol köpüklü olması ve ılık olması ideal olandır. Süngerinizi ya da bezinizi bu suya batırın, ama çok ıslak bırakmayın. Nemli kalacak kadar sıkın. Zira, perdeniz çok ıslanırsa hem kuruması zor olur, hem de lekeler kalabilir.
 • Köpüğe batırdığınız nemli beziniz ile perdeyi kenarlarına paralel olacak şekilde silmeye başlayın. Kenar kısımlarında fazla oyalanmamaya gayret edin, zira kestor perde 3narlardan iplik çıkmasına sebebiyet verebilirsiniz. Bu da perdenizin deforme olması anlamına gelecektir.
 • Temizleme işlemini sadece ön yüz değil, her iki yüz için de uygulayın.
 • Perdenin her yeri silindikten sonra fazla ara vermeden, perdenin kurumasına izin vermeden; kuru, yumuşak bir başka bezle iyice silin ve kurulayın.
 • Perdenizi bir süre yerde bekletip, iyice havalanmasını ve kurumasını sağlayın.
 • Perdeyi açarken ve yere yayarken yaptığınız işlemin tam tersini perdenizi toparlamak için gerçekleştirin. Borusuna yavaşça ve düzgünce perdeyi geri sarın.
 • Yan montaj ayaklarını çıkardığınız noktalardan perdenin sarılı olduğu boruyu yerine yerleştirin, yan montaj ayaklarını yeniden monte edin.stor perde 4
 • Perdenizi yerine koyduktan sonra sonuna kadar indirip, bir süre yerinde de havalanmasını sağlayın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.