Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Yapı

Tadilat ve 3D simülasyon rahatlığı

9 Nisan 2012 3.856 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz yaklaşıyor, 2 aya kadar okullar da kapanacak. Tatil ve tadilat mevsiminin gelmesine çok az kaldı. Evinize bazı değişiklikler yapmak belki de baştan aşağıya yeniden düzenlemek istiyorsanız, plan ve program içerisinde, bu işin üstesinden gelebilirsiniz.İlk önce yapmanız gereken bütçeyi belirlemek. Ardından sizin için öncelikle değişmesi gereken yerleri saptayıp, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir liste yapmalısınız. Bu konuda yardım alacağınız bir ekiple anlaşarak, tadilata başlayabilirsiniz.

Tadilat yaptırırken her insanın kafası karışır ve doğru yolda olup olmadığını ya da bitmiş halinin neye benzeyeceğini hayal edememek, sürekli soru işaretleriyle dolu birkaç sıkıntılı hafta geçirmenize sebep olur. Teknolojinin gelişmesiyle birçok yapı marketinin, ev için her şeyin satıldığı büyük mağazaların web sitelerinde bulabileceğiniz ücretsiz 3D modellemelerden faydalanabilirsiniz.

Mutfağınızın hemen yanındaki küçük tuvaleti kırdırıp, küçük mekânı büyütmek adına, bir birleştirme operasyonu yapmayı düşünüyorsunuz diyelim. Elinize metreyi alın kırdırdıktan sonraki halini cm atlamadan ölçün. 3D yazılıma tüm verileri girince, size mutfağınızın simülasyonunu getiriveriyor. Kumanda panelinden ayarlamalar yaparak pencere yerlerini belirleyin. Buzdolabı, fırın, bulaşık makinası, hatta küçük ev aletlerine kadar mutfağınızın içine yerleştirebiliyorsunuz. Mutfak dolaplarının ve fayansların rengini belirleyebiliyor, masa ve diğer eşyaları konumlandırırken 3 boyutlu nasıl gözükeceklerini simülasyon sayesinde görebiliyorsunuz. Tezgahı yerleştirdikten sonra beğendiğiniz bir mutfak masasının, tercih ettiğiniz bir mutfakta nasıl duracağını görebilmek, tadilat için çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Hatta özellikle 3D modelleme yazılımı koyan firmanın ürünlerinden almak istiyorsanız, size direkt kodlarıyla birlikte bir ürün listesi çıkartıyor ve buradan da online alışveriş imkanından yararlanabiliyorsunuz. Bu tarz 3D yazılımlarla, yine evin diğer odalarına ve banyoya da plan yapabiliyor, perdeden halıya, hatta parke ve aydınlatmalara kadar tüm ayrıntıları görebiliyorsunuz.  Tadilat yaptırmadan evvel evinizin bitmiş halini görebilmek, üzerinde oynamalar yapabilmek ya da farklı görüş açısıyla farklı düzenlemelere gitmek açısından çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.