Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Taş duvar dekorasyonu

19 Mayıs 2013 4.455 kez okundu Yorum yapılmamış

taş duvarlarYaygın olarak yapılarda dış cephe uygulamalarında kullanılan doğal taşlar son yıllarda iç mekan uygulamalarında da farklı bir konsept yaratmak için tercih edilmeye başlandı. İç mekan uygulamalarında oldukça esnek bir kullanım imkanı sunması ve kesinlikle mekanlara farklı bir boyut kazandırması, konsept tasarımlar geliştirmek ve her yerde karşılaşılan sıradan tasarımların dışına çıkmak isteyenlerin taş duvarlara yoğun ilgi göstermesine sebep oluyor. İlk maliyeti yüksek olması taş duvar dekorasyonu dendiğinde akla doğrudan lüks kelimesinin gelmesine sebep olmasına karşın bu uygulamaların resmen zamana meydan okuması, uzun vadeli bir yatırım olarak düşünüldüğünde taş duvarların tahmin edildiği kadar pahalı olmadığı sonucuna varılmasını sağlar. Zira bu duvar uygulamalar herhangi bir bakım görmemesine karşın onlarca yıl boyunca ilk günkü görünümünü muhafaza edebilir.

taş duvar dekorasyonuFarklı duvar kaplamalarının sunduğu taklit imkanı ile taş duvar görünümlü uygulamalar yapılabiliyor olsa da, gerçek bir taş duvarın yerini hiçbir şeyin tutamayacağı da bir gerçek. Dokusuyla dahi fark yaratan ve mekanları özel bir anlam kazandıran taş duvar uygulamalarında tamamen doğal taşlar kullanılır ve doğada da adeta sınırsız renkte taş bulunmaktadır. Doğal taşlarla düşünüldüğünde akla gelmeyecek renklerde tasarımlar dahi yapılabilir. Boyut olarak birbirinden tamamen farklı ancak aynı renk paletinden tonlara sahip olan taşların kullanılmasıyla genel bir renk ahengi yakalanabileceği gibi, boyutları “nispeten” aynı olan benzer renkli taşların uygulanmasıyla mekandaki diğer renklerle bir bütünlük oluşması da sağlanabilir. Ancak tüm bunların dışında tamamı farklı renkte ve boyutta olan taşların da tek bir duvar uygulamasında kullanılması ve tahmin edilenden de daha farklı bir etki yaratılması da mümkün…

taş duvar modelleriTaş duvar dekorasyonu salonların prestijli bir kimlik kazanmasını ve mekana değer katan bir etki oluşmasını sağlamak için tercih edilebileceği gibi, banyolarda da bu doğal taşların farklı etkisinden yararlanılabilir. Aslında taşların pozitif etkisinin hissedilmek istendiği hemen her yerde kullanılabilirler. Doku, desen ve renk konusunda yüzlerce ve farklı taşların bir arada kullanılmasıyla binlerce farklı tasarım seçeneği sunmaları, herkesin kendi tasarımlarını hayata geçirmesine de olanak tanır. Bakım gerektirmemesi bir yana, taş duvarların temizlenmesi için kapsamlı bir uğraş dahi gerekmiyor. Dış ortam şartlarından etkilenerek deforme olma, renklerinin solması, darbelere bağlı olarak dökülme gibi sorunlar da taş duvar uygulamalarında rafa kalkıyor. Tüm bunların dışında bu duvarlar “doğal” malzemeden yapıldığı için sentetik kimyasallar nedeniyle oluşması muhtemel sağlık sorunlarının da dert edilmesi gerekmiyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.