Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Taş kaplamalar

25 Haziran 2012 2.452 kez okundu Yorum yapılmamış

Dünyada ve ülkemizde mimari uygulamaların oldukça çoğalması, buna bağlı olarak dekoratif çözümlerin de gelişmesi, evlerde veya farklı birçok alanda doğal taş kullanımı arttırmıştır. Eski çağlardan bu yana yapılarda doğal taşlar hep kullanılmış, yapıların vazgeçilmez unsurları olmuştur. Mermer, granit ya da traverten gibi doğal taşlar, mimari uygulamalarda sürekli kullanılmışlardır.

Günümüzde, teknolojik gelişmelerin neticesinde bu doğal taşlar farklı formlarda üretilmekte, mimari uygulamalarda ve dekorasyonda sıklıkla tercih edilmektedir.  Doğal taşların popülerliğini arttırması nedeniyle, evlerde veya diğer yapılarda, örneğin oteller ve iş merkezlerinde sağladığı görselliğe göre, değişik alanlarda da tercih edilmeye başlamıştır. Doğal kayrak taşları, villa dış cephelerinde, bahçe peyzajlarında ve bahçe duvarlarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, doğal taş mozaik uygulamaları da yaygınlaşmaktadır. Taş mozaik imalatı, mermer ve traverten taşlarından ve tamamen doğal olarak elde edilmektedir. Bu sebeple, bakım gerektirmeden yıllarca renk ve desenini korumaktadır. İster zeminde ister iç ve dış cephelerde, mimari çözümlerin en önemli dekorasyon ürünü haline gelmiştir. İç mekanlarda, doğal taş kaplamalar sayesinde çok doğal, ferah ve rahat alanlar yaratabilir, doğallığın verdiği huzuru hissedebilirsiniz. Kasvetli olan bir köşeyi duvarının belli bir bölümüne, doğal taş kaplaması döşeterek farklı bir hava katabilirsiniz. Evimizin girişine, zeminde yaptıracağınız doğal taş mozaiği ile çok güzel bir görsellik sağlayabilir, değer katabilirsiniz. Bahçenizde ya da havuz kenarlarında doğal taş kaplamalarını uygulayabilir, bahçenizin doğal havasına çok daha fazla doğallık katabilirsiniz.

Doğal taşlar eskiden olduğu gibi, şimdilerde de evlerde, işyerlerinde, otellerde ve iş merkezlerinde farklı ve daha çarpıcı olarak her mekanda kullanılmaya devam ediyor ve edecektir. Siz de doğal taş kaplamaları, dekorasyonunuzu tasarlarken mutlaka kullanmayı düşünmelisiniz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.