Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis, Yapı

Taşyünü asma tavan

8 Kasım 2011 6.804 kez okundu Yorum yapılmamış

Taşyünü, bazalt taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ile birleştirilmesi sonucu oluşan malzemeye denir. Bu malzemeler 3000 derecede eritilerek kalıplara dökülür ve preslenir. Bu işlem sonucu taş yünü asma tavan plakaları elde edilir.

Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı uygulamalarında da mükemmel sonuçlar veren taşyünü, gerek oluşturduğu estetik görünümleri ile gerekse enerji tasarrufu sağlayan bir unsur olarak karşımıza çıkar. Üstelik yangına aşırı dayanıklı olmasıyla öne çıkan bir sanayi ürünüdür. Taş yünü, ısı yalıtımı, dış cephe mantolama, ses yalıtımı, akustik, taşyünü asma tavan gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Taş yünü asma tavan taş yünü plakaları ile oluşturulan asma tavan çeşididir. Yaygın olarak kullanılan bu sistemler aynı zamanda kolay ve hızlı uygulamayı ekonomik fiyat avantajı ile birleştiren ürünlerdir. Birçok özelliğe sahip olmasından dolayı kullanım alanları çok geniştir. Eğitim yapıları, ofisler, sağlık alanları, eğlence merkezleri, spor merkezleri, süpermarketler, konferans salonları, bankalar, havaalanları gibi yerlerde sıklıkla karşımıza çıkabilir.

Taş yünü asma tavanın özelliklerinden bahsedecek olursak;

  • Taşyünü asma tavan sistemleri, dizayn serisinde yer alan farklı yüzey dokulu ve desenli plakaları ile bu plakalarla uyumlu taşıyıcı sistemleri sayesinde kullanıldığı mekanlarda dekoratif ve şık görüntüler sergiler.
  • Montajı, sökülmesi ve temizliği açısından kolay ve hızlıdır.
  • Aydınlatmanın en iyi şekilde yapılmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapar.
  • Anti statiktir mikrop barındırmaz.
  • İstenmeyen görüntüleri en dekoratif şekilde gizler. (Sıhhi tesistat, elektrik tesisatı, havalandırma kanalları vs.)
  • Akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konusunda değişik ölçülerdeki teknik ihtiyaçları, en ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçeneği ile sağlayabilmesi sayesinde, kullanıcılarına optimum çözümü sunar.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.