Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Tavan dekorasyonları

19 Aralık 2011 9.015 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin iç duvarları kadar tavanlar da dekore ediliyor ve çok da güzel görünüyor. Düz tavanlardan sıkıldıysanız siz de tavanlarınız da değişiklik yapmak, dekore etmek yoluna gidebilirsiniz.

Tavan dekorasyonlarında da birkaç yöntem kullanılıyor. Evinizin mobilya, halı ve perde uyumuna göre farklı dekorasyon yöntemleri kullanabilirsiniz. Öncelikle kartonpiyer tavan dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz. Kartonpiyer tavanların birçok modelleri bulunuyor. Özellikle tavanın avize takılan orta kısmı öne çıkarılıyor. Avize etrafına geometrik veya çiçekli ışık göbeği oluşturuluyor. Duvarların birleşme yerlerine yakın alanlara da yine çiçekli veya geometrik hatlar oluşturularak dekor tamamlanıyor. Bu kartonpiyer tavan modeli klasik bir model oluyor. Klasik modellerin dışında altın yaldızlı ve kaplamalı tüm tavanı kaplayan farklı modellerde bulunuyor.

Diğer bir tavan dekorasyon seçeneği ise boyalarla rengarenk tavanlar yaratmak oluyor. İster modern ister klasik desenleri çeşitli boyalarla tavana uygulayarak yapılıyor. Tablo gibi görünen tavanlar insanın ruhunu ferahlatıyor. Bu tavan boyama yöntemi istenirse penceresi olmayan oda veya mutfaklarda duvara uygulanarak, penceresiz bu alanı sevimli bir hale getirmek de bir yöntemdir. Duvarı güzel bir manzara resmi şeklinde boyamak veya tavanı gökyüzü şeklinde boyamak ilginç olabiliyor. Tablo şeklinde boyalı tavanı çok klasik bulanlar için daha sade ve otantik görünümden yana olanlar için ise çini mürekkebi ile farklı desenleri kontür şeklinde boyamak da değişik bir tavan dekorasyonu oluşturuyor.

Bunların dışında, gergi tavan dekorasyonları bulunmakta. Geniş bir yelpazeye sahip olan gergi tavanda ışıklı doku, lake kumaş ve digital baskı seçenekleri bulunuyor.
Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.