Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Televizyon duvara nasıl yerleştirilir?

2 Mayıs 2013 4.557 kez okundu Yorum yapılmamış

duvarda televizyon 1Son dönemde tüplü televizyonların hayatımızdan çıkması ile tanıştığımız, ince hatlı plazma, lcd, led, vb. televizyonlarımızı, çoğu zaman yerden tasarruf etmek amacı ile, bazen de daha hoş bulduğumuz için duvara monte ettiririz.

Ancak, bu şekilde televizyon yerleştirmesine biz daha ziyade otellerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, mağazalarda, bekleme salonlarında rastladığımızdan bu şekilde bir dekorasyon tercih ettiğimizde bize bu kurumları hatırlatma riski oluşmaktadır. Böyle bir riskin oluşmaması, televizyonlarımızın duvarda gayet şık bir görüntü teşkil etmesi için dekorasyonda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Duvara monte ettireceğiniz televizyon, aynı zamanda duvara uygun dizayn edilmiş ve sabitlenmiş bir TV ünitesinin içinde konumlandırılmalıdır. Bu TV ünitesinin tam televizyon arkasında kalan duvar kısmını, diğer kısımlardan farklı görüntüye kavuşturmanız çok şık bir tercih olacaktır. Salonunuzun geri kalanı ile uyumlu bir duvar kağıdı, farklı renkte bir boya olabileceği gibi; son yıllarda evlerde görmeye alışık olduğumuz doğal taş görünümlü kaplamaları da tercih edebilirsiniz.duvarda televizyon 2

Bir başka, “duvarda televizyon” uygulaması ise televizyonu bir kitaplığın içine yerleştirme şeklinde olabilir. Özellikle de, çok fazla sayıda kitapları bulunanlar için bu fikir oldukça işlevsel olacaktır. Duvarın tamamını kaplayan sabitlenmiş bir kitaplığın içinde TV’yi duvara monte edebilirsiniz. Bu şekilde televizyon duvar dekorasyonunuzda yalın bir şekilde kalıp göz yormaktan ziyade, keyifli bir bütünün uyumlu bir parçası olarak algılanacaktır. Bu tercihte dikkat edilmesi gereken detay, TV izleme fonksiyonu da sizin için önemli ise şayet, kitaplığın TV etrafına gelen kısımlarında biraz göz rahatlatan boşluklar bırakılması olacaktır. Zira, televizyon kitapların içine gömülmüş görüntüsü, TV izleme keyfinizi baltayan bir duruma sebebiyet verebilecektir.duvarda televizyon 3

Duvarda televizyon tercihinizin nedeni yerden kazanmak ise; TV ünitenizde işlevselliği artırmanız uygun olacaktır. Açık raflardan ziyade duvar renginde kapaklı kısımların sayısı fazla olursa fazla eşyaların dekorasyonu bölmeden, bozmadan muhafaza edilebilmesine imkan tanınmış olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.