Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Temalı duvar kağıtları ile yaratıcı mekanlar

29 Temmuz 2012 3.421 kez okundu Yorum yapılmamış

Mevsimlerle birlikte doğanın renkleri de değişim göstererek insan psikolojisi üzerinde farklı etkiler oluşturur. Dekorasyon tasarımcıları doğada her yıl dört defa yaşanan bu değişimden esinlenerek, yeni sezon duvar kağıtlarında farklı temalar kullanılıyor. Kendine has ışık ve renklere sahip olan duvar kağıtlarında işlenen farklı temalar, yenilikçi mekanların daha da şık görünmesine yardımcı oluyor. Mevsim geçişlerinin yaşandığı dönemlerde doğada göze çarpan ilk değişim, renklerin birbirine karışmasıdır. Temalı duvar kağıtlarında kullanılan farklı renkler doğadaki renk geçişlerini taklit ederek, detaylı bir görsellik oluşmasını sağlıyor.

Ağaç görsellerinin kullanıldığı duvar kağıtları son yıllarda dekorasyon sektöründe en çok tercih edilen temalı duvar kağıdı modelleri arasında yer alıyor. Doğal bir görünüm vaat eden ağaç görselli duvar kağıtları ile farklı tarzlarda döşenen mekanlara hitap etmek mümkün. Renk geçişlerinin çok yoğun yaşandığı doğa temalı duvar kağıtları ilk bakışta çok karışık görünse de, mekanda oluşacak tasarım bütünlüğü açısından düşünüldüğünde başarılı bir seçim olarak tercih edilebilir. Dekorasyona başlarken kararsız kalan insanların da yardımına koşan bu tarz duvar kağıtları, tasarıma nereden başlayacağını bilmeyenlere bir başlangıç noktası sunuyor.

Doğal ahşap ürünlerin her geçen gün daha da değerli hale geldiği dekorasyon trendlerinde, duvar kağıtlarında da bizzat doğanın kendisinden ilham almak oldukça akıllı bir fikir. Mekanda tercih edilen mobilyaların üretildiği hammadde olan ağacın görsel temalarıyla renklendirilen duvar kağıtları, mekanda her anlamda doğallığın vurgulanmasını sağlayacaktır. Yeni nesil malzemeden üretilen temalı duvar kağıtları dijital baskıya da imkan verdiğinden, bu duvar kağıtlarında kullanılabilecek resim ve desenlerin tamamen hayal gücünüz ile sınırlı olduğunu söylemek mümkün.

Minimalist yaklaşım tarzı ile döşenen mekanlara farklı bir hava getiren doğal görselli duvar kağıtları, doğru kullanıldığında klasik dekorasyonla da uyum sergileyebilir. Doğal ışığın çok fazla olduğu geniş mekanlarda mat bir yüzey oluşmasını sağlayan temalı duvar kağıtları, pastel tonların ağırlıkta olduğu modellerden seçilmelidir. Ağaçların doğada hemen hemen her renkte bulunması, temalı duvar kağıtlarında da bir renk cümbüşünün işlenmesine imkan sağlıyor. Birçok rengin ve desenin bir arada kullanıldığı bu duvar kağıtları, mekan dekorasyonundaki renk tercihiniz ne olursa olsun uyumlu bir görünüm oluşturacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.