Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Teras dekorasyonu

5 Aralık 2011 5.350 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon sanatı sadece evin iç kısmını oluşturan dekoratif parçaları değil dekore edilecek yerin bahçe, balkon ve teras gibi dış zeminlerini de kapsamaktadır. En az iç tasarım kadar önemli olan dış mekân tasarımları dekorasyonunuzun bütünlüğünü koruyacak ve mekânı daha sıcak gösterecektir. Dış mekân tasarımlarında yoğunluk bahçe tasarımlarında olsa da teras tasarımları en az bahçe kadar çeşitli ve dekoratiftir. Uzmanlar bahçenin her evde bulunamayacağını, evin dışa açılan mekânlarının bu nedenle önem kazandığını iletmektedir. Özellikle şehir hayatında yaşayan bireylerin doğa ile bağlantıları olan terasların tasarımları da dış dekorasyonu etkileyecektir. Teras dekorasyonun bazı özelliklerine göz atalım.

Teras dekorasyonlarda en önemli nokta terasın boyutu ve aldığı güneş ışığının yönüdür. Dekorasyon parçalarının bu iki önemli özelliğe göre yerleştirilmeleri gerekmektedir.Terasınızda dilerseniz şezlonglar ve ahşap sandalyeler ile tatil kompozisyon yaratabilirsiniz. Şezlong ve sandalyelerin altına yapay deniz kumu serperek kendinizi şehir hayatından soyutlayacak bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Bu dekorasyonu güneş ışıklarını kapatmayacak şekilde tasarladığınızda plaj terliğinizle beraber terasınızda tatile çıkmaya hazırsınız. Terasınız boyut olarak büyükse bahçe olarak düzenlenebilir. Daha önce sitemizde bahçe kullanım alanlarına göre dekorasyon çeşitlerinin küçültülmüş hallerini terasınızda kullanabilirsiniz. Çeşitli yerlere ağaçlar ortaya piknik masası ve sandalyeleri ekleyerek arkadaşlarınızla piknik organizasyonlarınızı güneşe yakın konumdan yapabilirsiniz. Sandalye ve masalara mahkûm olmak istemiyorsanız modern yastık tasarımları ile dinlenme alanı yaratarak bu eşsiz mekânı kendinize ayırabilirsiniz. Büyük boyutlu teraslarda son zamanlarda en fazla kullanılan dekorasyon parçası havuzlar olmaktadır. Metrelerce yüksekte bir havuzda şehrin sıkıntı ve stresinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.  Boyut olarak küçük teraslarda katlanabilir sandalye ve masalarla yer tasarrufu yapabilirsiniz. Yaz aylarında yataklarımızı da bu dekorasyonun parçası haline getirerek daha güzel bir görüntünün olamayacağı yıldızların altında hayallere dalabilirsiniz. Yatağınızın çevresini tüllerle çevirerek daha egzotik bir tasarım yaratabilirsiniz. Güneş ışığını daha iyi yansıtan beyaz renkler mobilyalar üzerinde ağırlıklı olarak kullanılabilir.

Teras dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birkaç kuralı unutmamamız gerekmektedir. . Masa, sandalye gibi malzemelerin dış dekorasyonda kullanılacağı göz önüne alınarak güneş ve neme dayanıklı olması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca mobilyaların kolay temizlenebilir olması gerekmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.