Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Toplantı odası dekorasyonu

5 Eylül 2012 3.266 kez okundu Yorum yapılmamış

Firmaların ya da ofislerin yapılarına göre, çok çeşitli boyutlarda ve fonksiyonlukta toplantı odaları mutlaka bulunmaktadır. Uzun saatler boyu süren çoğu sıkıcı olan toplantılar, genellikle kasvetli ve bunaltan bir yapıya sahip olurlar. Bu kasvetli ve sıkıcı ortamı daha da sıcak ve canlı yerler haline getirmek, toplantı ortamında oluşan stres ve gerginliği önemli oranda azaltmak için, toplantı odalarınızı yeniden tasarlayarak mevcut durumdan kurtulabilirsiniz.

Bunun için özen gösterilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle, kullanılan eşyaların hafif ve kolay taşınabilir olması gerekiyor. Çünkü toplantı odaları, genellikle dinamik ortamlar olmadığından, bazı durumlarda eşyaların yani koltuk, sandalye ve masanın yerlerini değiştirmek gerekebilir. Kullanılan eşyalar, kolayca temizlenebilir özelliğe sahip olmalıdırlar. Çoğunlukla toplantı odaları, önemli iş görüşmeleri ya da özel bazı görüşmelerin yapıldığı alanlar olduğundan, ofisin en uzak noktalarına konuşlandırılırlar. Ciddi iş toplantılarında, toplantının bölünmemesi ve sekteye uğramaması açısından bu oldukça önemlidir. Aynı zamanda, gürültü ve sesin az olduğu, izole edilmiş bir ortam olmasında da fayda vardır. Toplantı odaları, çoğunlukla kapalı ve dışarıdan görülemeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu gibi ortamların daha canlı ve ferah birer ortam haline gelmesi için, ışıklandırmanın çok iyi ve stabil olarak gün ışığı veren aydınlatmalarla çözülmesi önemlidir. Sadece pencerelerden ışık alabiliyorsa, pencerelere ışığı fazla kesmeyen stor perde uygulamaları ile dekore edebilirsiniz. Daha ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız, toplantı odasının ofis içine bakan bölümünü imkan varsa açabilir, kapısı dahil tüm duvarların yerine özel cam bölmeli bir alan oluşturabilirsiniz.

Toplantı odalarına daha fazla hareket sağlamak, stressiz ve gerginlik hissini alan, sıcak materyallerle dekore etmeniz oldukça önemlidir. Uzun süreli toplantıların yapılacağı düşünülerek, vücuda göre ayarlanabilen sandalye veya koltukların, rahat ve konforlu olmasına özen gösterilmelidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.