Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Aydınlatma

Ucuz avize modelleri ile ekonomik dekorasyon

8 Eylül 2012 5.603 kez okundu Yorum yapılmamış

Mekan tasarımının gerçek anlamda etkili bir kimliğe bürünmesi için muhakkak özen gösterilmesi gereken bir konu olan aydınlatma, mobilya ve aksesuarlar ile uyumlu sistemlerin seçilmesini gerektirir. Geçmişten gelen bir alışkanlık olarak görüldüğü için uzun süre boyunca ihmal edilen avize modelleri son yıllarda modern yorumlar ile yeniden dekorasyon trendleri arasına girdi. Avize modellerinde yaşanan bu değişimin bir ürünü olan küre avizeler, şıklık anlamında son derece iddialı modellere sahip olmasının yanı sıra son derece ekonomik çözümler de sunuyor. Sınırsız renk seçeneğine sahip olduğu için her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek küre avizeler, bütçe dostu fiyatları ile dekorasyon bütçesini düşünenler için biçilmiş kaftan…

Ev ve iş yeri tasarımların da her geçen gün daha da fazla insan tarafından tercih edilen küre avizeler, oldukça makul fiyatları ile her kesime hitap eden aydınlatma sistemleridir. Geniş mekanlarda büyük küreli modeller kullanılabileceği gibi, daha küçük alanlarda küçük boyutlara sahip olan ürünler de tercih edilebilir. Özellikle koridor ve antrelerde peşi sıra yerleştirilen küçük boyutlu küre avizelerin ev dekorasyonunun yeni modası olduğu söylemek mümkün. Grup halinde kullanılan küre avizeler ile mekan derinliğinin daha farklı algılanması sağlanabilir ve böylece çok daha etkili bir atmosfer yaratılabilir. Küre avizeler antreler dışında mutfak ve salonlarda da grup halinde sıralı bir biçimde kullanılabilir.

Evin en ihtişamlı alanlarından biri olan yemek odaları için de oldukça şık ve işlevsel bir tercih olan küre avizeler, misafirlerin ağırlandığı bu önemli mekanın çok daha estetik görünmesini sağlayacaktır. Yemek masası üzerine asılan küre avizeler mekanın daha ihtişamlı görünmesine yardımcı olurken, misafirlerin de yemek masasında ışıktan daha fazla yararlanmasını sağlayacaktır. Küre avizeler ister antre ve koridorlarda isterse de salon ve yemek odalarında kullanılsın mutlaka yüksekliğin iyi ayarlandığından emin olunması gerekir. Antrelerde kullanılan küre avize boyunun mutlaka palto ve ceket giyerken kol çarpmayacak mesafeye ayarlanması gerekir. Oldukça ucuz bir aydınlatma çözümü olduğu için birden fazla model satın alarak farklı kombinasyonlar da yapabilirsiniz.

Prestijin ve lüksün simgesi olan avizelerin kimlik değiştirmesi ile ortaya çıkan küre avizeleri mümkün olduğunca yuvarlak hatlara sahip aksesuarlar ile birlikte kullanmaya çalışın. Yuvarlak bir masasının üzerine yerleştirilen küre avizelerin yuvarlak minderler ya da halı ile desteklenmesi, mekanda aksesuar bütünlüğü oluşmasını sağlayacaktır. Küre avize modelleri seçerken renk ve doku uyumuna da dikkat ederek oldukça makul fiyatlar ile çok şık ve gösterişli bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.