Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Genel

Ucuz, pratik dekorasyon yenileme önerileri

31 Mayıs 2012 3.433 kez okundu Yorum yapılmamış

Her gün aynı ev, aynı odalar, aynı koltuk takımları, aynı banyo, aynı mutfaktan sıkılmadınız mı? Bütçenizi zorlamadan, 100 TL’nin altında alacağınız birçok eşya ya da aksesuarla evinizi baştan yaratabilirsiniz.

Bayanların en çok vakit geçirdikleri mutfakla başlayalım. Tezgâh üzerine alacağınız birkaç tane eşya değişim yapabilirsiniz. Semt pazarlarında bile satılan çok güzel baharatlıklar, tuzluk biberlikler, hazır ekmek sepetleri bulunuyor. Bunlardan renk uyumunu gözeterek alabilirsiniz. Mutfak masanızın örtüsünü, tutacak ve el havlusunu set halinde alarak, belki üzerine birkaç motifte siz ekleyerek kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın kulplarını tam zıt renkte olanlarıyla değiştirin.

Salonunuzda bulunan koltuk takımlarınızın üzerine tam zıt renklerde yastıklar kombinleyin. Koltuk şalları ya da tamamen koltuğun yüzeyine kaplayacak tay tüyü koltuk örtülerinden alabilirsiniz. Üstelik metresi 5-6 TL den satılan kumaşlar bile var. Orta sehpanızın üzerine koyduğunuz objeleri, mevsime göre, ya da sezonun trend objelerine göre değiştirin. Bu sene turkuaz, derin mavi ve kırmızı objeler çok moda.

Yatak odanıza, tam yatağınızın üzerinden akan, yaz mevsimine uygun bir cibinlik alın. Yapı marketlerde çift kişilik yatak üzerine konulabilen cibinliklerin fiyatları 45-60 TL arasında değişiyor. Sade beyaz cibinliğin üzerine, yatak odası rengine göre seçeceğiniz, kelebekler ve güller dikerek hareketlendirin.

Banyonuzda yapabileceğiniz en maliyetsiz değişim, banyo ve ayak paspasını değiştirmek olacaktır. Yine semt pazarlarında havlu ve banyo paspası takım olarak satılan setlerin fiyatları 30 TL’den başlıyor. Ucuza havlu ve bornoz takımı almak içinse, ev tekstili satan firmaların outletlerine uğrayın. Deniz konsepti banyolara çok yakışıyor mavi tonlarda seçeceğiniz tekstile, deniz kabuklarıyla dolu bir klozet kapağı alabilirsiniz.

Duvarlarınıza renkli stickerlar, oda kapılarının üstlerine levhalar asarak evinizi farklılaştırabilirsiniz. Yenilik ve değişiklik her zaman iyidir bu sebeple çok ucuza bulabileceğiniz her yenilenme yöntemini evinize uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.