Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ufak ayrıntılar, büyük farklar

16 Ekim 2012 2.838 kez okundu Yorum yapılmamış

Ufak ayrıntılar, büyük farklar yaratmak isterseniz dikkat edeceğiniz bazı noktalar derleyelim istedik. Dekorasyon uygulamaları yapılırken, farklı tarz ve orijinal bir stil yaratmak istiyorsanız,

Evinizdeki tüm aydınlatmaları, göz hizasında kullanmaya çalışın. Özellikle abajurları çok yüksek noktalara yerleştirmeyin. Oluşacak olan gölgeler ve yansımalar, kötü görünüm yaratacaktır. Abajurlarda loş ışık, gerektiğinde kuvvetli ışık için tavan aydınlatmalar, dikkat çekici etki için aplikler en iyi aydınlatma alternatifleridir. Kaliteli bir etki için, hepsi birlikte ve göz hizasında kullanılmalıdır. Evinizin ilk karşılama noktası olan antre, tarzınızı ortaya çıkaracak olan noktadır. Eve ilk kez gelen insanlar ve arkadaşlarınız antre de olan dekorasyon sayesinde büyülü bir atmosfere kapılabilir. Çünkü antre dekorasyonu evin tamamına yayılan bir tarz yaratır. Antreniz biraz geniş ise, puf veya berjer koltuk yerleşebilir. Duvar boyasında kullanılacak olan kontrast renkler veya canlı tonlar ile bir stil verilebilir. Hatta, derinlik algısı yaratacak duvarların birbirinden farklı boyanması işlemi bile yapılabilir. Dekorasyonda en sık yapılan hata olan perde ve duvar renklerinin aynı olmasından kaçının. Duvar renklerinizin bir ton koyusu veya açığı kullanılarak yapılan perdeler daha etkileyici ve şık duracaktır. Doğa esintisi yaratacak sahil taşları, çiçekler, deniz kabukları, kuru dallara dekorasyonda yer vermeyi ihmal etmeyin. Her alanda kullanmaya çalışın. Bu ürünler doğa etkisini ev atmosferine yayacaktır. Sıklıkla cam objelere yer verin. Cam ışığı direk yansıttığından çok etkileyici bir görsellik verir. Özellikle farklı büyüklüklerde aynı tonlarda cam objeleri bir arada kullanmaya gayret edin. Bol miktarda mum, kokulu tütsüler ve ayna kullanın. Farklı formlarda ve orjinal tasarımlı aynalar, genişlik ve ferahlık hissini tamamlayacaktır. Mumlar, yarattıkları romantizm ile sizi dinlendirecek ve sakinleştirecektir.

Dekorasyonda uygulayacağınız bazı püf noktaları ile bambaşka bir tarz yaratabilirsiniz. Önemli olan korkmadan cesaretle uygulama yapmaktadır. Füme, bej ve beyaz gibi birbirini tamamlayan renkler seçmeye gayret gösterin böylece daha yumuşak etkileri olan dekorasyon uygulaması ortaya çıkacaktır. Desenli duvar kağıtları ile dekorasyon ve koltuk kaplamaları sizi çekincede bırakıyorsa, çizgilileri denemekte fayda vardır. İpek ve kadifelerin sıcak etkisi olduğunu unutmayın ve mutlaka kullanın.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.