Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Uzakdoğu yatak odası modası evlerde esiyor

12 Mart 2014 1.979 kez okundu Yorum yapılmamış

Ülke olarak uzak doğu kültürüne biraz yakından ilgiliyiz. Bunun sebebinin atalarımızın oralardan buralara göç etmiş olması olarak açıklanabilir. Ancak asıl sebep arasında, Türklerin de, uzak doğulular gibi ferah ve sade alanlara olan ilgisinin bir gerçek olması. Bu nedenle son zamanlarda bir Uzakdoğu rüzgarıdır eser durur. Özellikle yatak odalarında kullanılan dekorasyon modelinin Uzakdoğu zen-yatak-odasikültürünün etkisinde hazırlanmasını isteyen birçok kimse var.

Bu ihtiyacı gören usta imalat firmaları, kollarını daha modern ve dekoratik açıdan mükemmeli resim eden Uzakdoğu kültürünün varlığını hissedeceğiniz modeller ürettiler. Eğer bu modelleri görmediyseniz, kesinlikle Google arama motorundan artarak görsellerden ulaşabilirsiniz. Hayatınıza renk ve değişim katmak isteyenler veya yatak odalarını yenileyeceklere farklı bir seçenek bu modelleri tavsiye edebilirim.

Peki modeller ne sağlıyor?

Öncelikle Uzakdoğu kültürü daha çok mistisizm ile kavrulan bir kültür. Bu nedenle doğadaki enerjiyi anlamaya ve yaşamlarından bu enerjiden yararlanamaya kendilerini odaklamışlar. Bunun yolu olarak dekorasyonlarına bu enerjiyi sunan yapı taşları ve elementleri koymuşlar. Demek oluyor ki bu kültürle imal edilen yatak odalarında yaşamın enerjisi kotlanmış. Sade ve zinde kalmanızı sağlayan, amacına uygun bir tasarım. Yatak pekala derecede dekorasyonda göze çarparken, diğer motifler ve aksesuarlar sadece bir tamamlayıcı.

Ruhunuzu okşayan bir model sizlerin olabilir. Ancak fiyat konusunda çekinceleri olanlara haber vermeliyim ki el yakıcı fiyatlar var. Burada söz etmek istemiyorum ama anlaşmalı bazı markalardan taksitle bunları almak mümkün. Özellikle feng shui tarzı modeller rağbet görüyor. Bu bir sanat biliyorsunuz. Yaşam enerjisini kullanma ve mutlu olma sanatı. Yatak odaları dekorasyonuna da bu sanat yansıtılmış. Uzakdoğu’ya yatak odalarınıza açılan kapıdan merhaba demek isteyenler için ideal tercihler sizleri bekliyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.