Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Vahşi görünümlü dekorlar

15 Aralık 2011 3.188 kez okundu Yorum yapılmamış

Doğada yaşayan vahşi hayvanların görünümleri modaya da yansıdı. Görünüm olarak esinlenilen hayvanlar genellikle leopar, kaplan, yılan, zebra, timsah, zürafa  gibi hayvanların deri desenleri çeşitle malzemelere baskı yapılarak sıkça kullanılmaya başlandı. Kullanılan alanlar giysi ve ayakkabı sektöründe başladı ve hızla çeşitli alanlara yayılıyor.

Ev dekorasyonuna yansıyan vahşi görünüm ev içerisinde çok ilginç şekilde yer alıyor. Zanzibar tasarımları olarak adlandırılan egzotik tasarımda leopar, kaplan, zürafa, yılan, timsah gibi hayvanların dış görünümleri desen olarak kullanılıyor.

Duvar karoları, leopar desenleriyle banyolarda ve lavabolarda kullanılıyor. Zebra desenli duvar kağıtlarına rastlanıyor.

Yılan derisi görünümlü dolap kapakları yapılırken masa üstüne aksesuar olarak konulan tabaklarda, vazolar da yılan derisi görünümlü baskılardan yapılıyor.

Salon veya banyo aynalarının çerçevelerinde zürafa desen baskısı kullanılıyor.  Banyo dolap ve çekmecelerinin kulpları üzerine timsah deseni baskısı yapılıyor. Yılan derisi görünümlü banyo dolapları ilginç görüntü oluşturuyor.

Yer döşemelerinde, halılarda leopar desenleri ilginç bir görüntü sergiliyor. Aydınlatma için kullanılan abajurlar da bu Zanzibar tasarım esintisinden payını alıyor ve vahşi hayvan görüntüsü deseni yine aydınlatmalarda da kullanılıyor. Büyük boy mumlar zebra desenli kumaşlarla kaplanıyor.

İlginç şömine tasarımları leopar desenleriyle süsleniyor.

Yılan derisi görünümlü Amerikan servisler, vazolar salon masalarında yer alırken sandalyeler de zebra desenli kumaşla kaplanıyor.

Doğanın vahşi yönünden hoşlanan kişiler evlerini Zanzibar tarzı tasarımla yeniden dekore edebilirler.

                                                                                                                                                                                             Birsen 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.