Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Vazgeçilemeyen yastıklar

4 Ekim 2011 3.347 kez okundu Yorum yapılmamış

Hemen hemen evin her odasında kullanılan yumuşacık yastıkların ne kadar işlevsel ve dinlendirici olduğu ancak sırtı yasladığında hatırlar insanlar. Yatak odasında, kanepelerin üzerinde, koltukların üzerinde ve çocukların odasında hemen hemen herkes yastık kullanmaktadır. Yatak odalarında son yıllarda ortopedik yastık kullanılmaktadır. Çocuk odası ve oturma odalarında ise pamuk yastık kullanılır. Pamuk yastıklar günümüzde yavaş yavaş ne yazık ki elyaf yastıklara yerlerini bırakmaya başlamıştır. Yastıkların bu kadar dinlendirici olması ve vazgeçilemez olması nedeniyle ve çok kullanılması nedeniyle içleri aynı kalsa da dış yüzleri zamanla yıpranmaktadır.

Yıpranan yastıkları yenilemenin zamanı geldiğinde farklılıklar arıyorsanız yastıkların üzerinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Yaptığınız bu değişikliklerle eski yastığın yerine sanki yeni bir yastık gelmiş olur. Kare koltuk yastıklarınızı artık eskisi kadar sevmiyorsanız dışını değiştirebilir eskisinden farklı renk ve desende bir kumaşla yenileyebilirsiniz. Kumaşta bulunan renklere uygun kalın kurdele alıp bu kurdele ile yastığınızın ortasından bağlayıp fiyonk şeklinde yastığa dönüştürebilirsiniz. Veya 2 büyük boy düğme ile de yastığınızı değiştirmek olasıdır. Yastığın tam ortasını bulup bir düğmeyi ön yüzüne diğer düğmeyi arka yüzüne yerleştirip karşılıklı iki düğmeyi diktiğinizde yastığınızın ortası biraz çukurlaşarak değişik bir şekil alacaktır.

Çocuk odaları için çocukların eskiyen veya küçülen giysilerin üzerinde bulunan hayvan, çiçek, bebek desenlerini kesip çıkararak yastıklarının üzerine monte etmeyi kolaylıkla başarabilirsiniz. Çocuğunuz da yeni yastığını beğenecektir. Aynı teknikle sevdiğiniz danteli, kaneviçe işi, kumaş üzerinde bulunan bir deseni kendi yastıklarınıza da uygulayabilirsiniz. İşlevsel olan yastıklarınız, biraz uğraşınız sonucu tarz bir yastığa dönüşecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.