Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Veranda dekorasyonu

16 Mayıs 2012 3.348 kez okundu Yorum yapılmamış

Bu sene bahar bir türlü yaz mevsimine doğru geçiş yapamasa da, günden güne güneşi özleyen bünyemiz, sıcak olsa, hiç sesimi çıkarmayacağım sözleri veriyor. Yazlık evlerimizin verandalarına yayılıp, siestaları 24 saate çıkartıp, buzlu içecekler eşliğinde keyif yapmak istiyoruz. O zaman hayalini kurduğumuz veranda dekorasyonu modellerine bir göz atıp, hep beraber nasıl bir yer tasarlayacağımıza göz atalım. Eğer yazlık evinizde bir verandanız yoksa hemen veranda yapımı üreticisi bir firma ile iletişime geçip, bu keyfe ortak olmanızı öneriyoruz.

Veranda dekorasyonu fikirleri mi olurmuş demeyin, şöyle geçen yaz vaktinizi en çok nerede geçirdiğinize bir göz atın. Yazlık evlerde hemen hemen vaktimizin çoğunu veranda, balkon, sundurma ya da çardaklarda geçiriyoruz. Misafirlerimizi burada ağırlıyor, bütün yemekleri burada yiyor, geceleri kaçamak yapıp serin serin bu alanlarda konaklıyoruz. Bu sebeple yazlıklarda en çok vakit geçiren veranda düzenlemesine dikkat edip, olabildiğince zevk ve stil sahibi, ergonomik eşyalarla düzenlenmiş, rahat ve fonksiyonel bir alan tasarlamak gerekiyor.

Verandalar evin zemin katında, bahçenizle aynı hizada ve ya isteğe göre yükseltebileceğiniz, üzerine bir çatı ekleyerek koruma sağlanan, yan kısımlarını açık bırakarak ya da cam ile örterek kullanabileceğiniz bir çeşit balkon sistemidir.  Bahçeden gelebilecek zararlılardan korunmak amacıyla yükseltilen modelleri tercih edebileceğiniz gibi, evle bahçe arasında geçiş sağlayan bir mekân olarak da kullanılabilir. Verandaların zemin kaplamasına dilediğiniz her cinsten uygulamayı yaptırabilirsiniz. Genellikle bahçenin doğal görüntüsüne uygun olması açısından tahta, ağaç kaplama ya da doğal taş kaplama sıklıkla kullanılır.

Yaz sıcağından korunmak amacı ile, çatı kısmına sıcağı engelleyici bir izolasyon sistemi döşetebilirsiniz, bu aynı zamanda yağmurlu zamanlarda suyun içeri akmasını da engelleyecektir. Evin dışında bir çıkıntı gibi duran 3 kenarını dilerseniz açık bırakabilir, isteğe bağlı hareketsiz cam ya da, sadece yazları açık kullanıp, kışın kapatabileceğiniz boylu boyunca sıralanan bir katlamalı cam sistemi oluşturulabilir.

Bahçe mobilyalarından en rahat ve size en çok hitap eden bir takımı alın. Uzun yaz gecelerine eşlik eden sohbetler için uzun bir masa ve ona ergonomik sandalyeler eşlik etsin.  Verandaların olmazsa olması salıncağınızı ve ya sallanan koltuğunuzu da eklediğinizde muhteşem bir verandaya sahip olabilirsiniz. Bol güneşli ve serin, uzun geceler ve sohbetlerle dolu veranda zamanları dileriz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.