Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Vinil dış cephe kaplamaları

7 Haziran 2012 2.315 kez okundu Yorum yapılmamış

Binaların iç cephelerinde kullanılan malzemeler kadar binanın dış cephesinin de doğru şekilde yalıtılması ses ve ısı yalıtımı açısından çok önemli olduğundan, bu konuda dayanıklı ve uzun süre boyunca sorunsuz kullanım vaat edecek ürünleri tercih etmenizde yarar var. Vinil dış cephe kaplamalarını gürültücü şehir yaşamına rağmen evinizin sessiz ve huzurlu bir ortama sahip olmasını sağlarken, kış ve yaz aylarında ideal ısı yalıtımı da sağlayacaktır. Dış cephe kaplamalarında sık yaşanan sorunlardan biri olan hava şartları nedeniyle yıpranma, vinil uygulanan yüzeylerde azami seviyede görülüyor.

Çoğu zaman büyük bütçelerle uygulanan dış cephe kaplamaları ertesi yıl çatlamalar veya dökülmeler nedeniyle yapısında bozulmalara neden olarak, her yıl dış cephe kaplama işleminin tekrar edilmesini gerektirir. Bu tür yanlış seçilen veya kalitesiz malzemeler seçilerek uygulanan dış kaplama yalıtımdan ziyade yalnızca estetik açıdan yapıya bir yarar sağlar. İklim koşullarına dayanıklı vinil malzeme su, nem ve güneş ışınlarına karşı direnç oluşturarak, binanın dış cephe malzemelerinin yalıtım görevini uzun süre boyunca yapmasını sağlar. Sıva dökülmesi, yüzey kabarması ve renk solması gibi sorunların da üstesinden gelen vinil, ayrıca gürültünün de tamamen dışarıda kalmasına sağlıyor.

Güneş ışınlarını dış yüzeyde karşılayan ve böylece aradaki yalıtım  malzemesinin güneşten etkilenmemesini sağlayan vinil kaplama, yapı içindeki konforlu yaşamın uzun süre boyunca devam etmesini sağlamaktadır. Dış kaplamada en önemli etkenlerden biri olan su ve nem, dış katmanlarda oluşan çatlaklardan kolayca arada bulunan yalıtım malzemelerinin etkilenmesine neden olabilir. Vinil dış kaplamaların üstün dayanıklılığı sayesinde rüzgar ve yağmura bağlı olarak yaşanan çatlakları ortadan kaldırdığından, yalıtım malzemesinin kendisi “dış etkenlere karşı izole edilmiş” olur.

Yapının ısıtılması ve soğutulması için büyük oranda enerji harcanmamasına da yardımcı olan vinil kaplamalar, hatırı sayılır oranda tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların ötesinde estetik açıdan da birçok farklı seçeneğe sahip olan vinil dış kaplama malzemeleri, son derece şık görünen bir bina oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Vinil dış cephe kaplamaları ile gürültünün uzun süre boyunca dışarıda kalmasını sağlayabilir, yaz ve kış aylarında ısı yalıtımı ile yaşam alanınızda konforun tadını çıkartabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.