Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Vintage esintili yatak odaları

3 Ağustos 2012 4.451 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyonda kuşkusuz tekrarlar yaşıyoruz. Eskilerin modası, tekrar önümüze geliyor ve o senenin trendi olarak dekorasyonda moda oluşturuyor. Bunların en güzel örneği ise, vintage stildir. Eski tarzları yeni ile harmanlayan vintage stilinde yaratılan yatak odası dekorları, göz kamaştırıcı bir sadelik ve zarafetin egemenliğindedir.

Eğer, yatak odanızda vintage stilinden etkiler yaratmak istiyorsanız, öncelikle eski sandıklarınızı bir karıştırın. Eski dönemlerde annenizin ya da anneannenizin sizin için hazırladığı danteller, işli yatak örtüleri halen duruyorsa, bunların bu sene çok moda olduğunu belirtelim. Yataklarınıza dantel örtülerinizi yayın. Duvarlarda çiçekli pastel tonlarında, duvar kağıtları kullanın ve beyaz çerçeveli siyah beyaz resimlerinizi asın. Eski sandıklarınızı yatağınızın alt kısmına yerleştirip, üzerine beyaz dantel örtüler yayabilir ve odak noktası yaratabilirsiniz. Kurutulmuş dalları dışarıdan toplayıp beyaza boyayarak, tuvalet masanızın yanında hoş bir dekor yaratabilirsiniz. Vintage stilinin etkisini daha iyi vurgulamak için, çiçekli perdeler ve cibinlikler kullanabilir, zemine eskilerden kalma kilimler atabilirsiniz. Vintage stilini retro stilden ayıran nokta, daha pastel tonlar kullanması ve uyumdur. Bu nedenle, dekorasyona başlamadan bir renk kartelası seçebilirsiniz. Örneğin, beyaz, pembe, mavi, mor, lila ya da krem olabilir. Bu renk kartelanıza bağlı kalarak, objelerle dekorasyonunuzu destekleyin. Mesela, eski bir telefon, yatak odanızda baş ucunuzda olan konsolun üstüne yakışabilir. Tuvalet masanızın üstüne şık bir mumluk koyulabilir. Siyah beyaz eski resimler, çerçevelenip duvara asılabilir. Annenizden kalma kristal bir avize, beyaz tül bir cibinlikle uyum içinde şık bir hava yaratabilir.

Vintage stil yatak odası tasarlarken, dikkat edeceğiniz tek şey fazla karışıklık yaratmamak ve objeleri az ve öz kullanmaktır. Stili aşırı kullandığınızda, yatak odası sizi rahatsız edebilir. Mümkün olduğunca, açık tonlarda ve kararında uygulanan vintage stil ile masalsı ve romantik bir yatak odanız olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.