Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yalnızca size özel dinlenme alanları

21 Eylül 2012 1.558 kez okundu Yorum yapılmamış

Her insanın evinde dinlenme alanı olarak belirlediği yer farklıdır ve bu alanda kullanılan mobilyalar da yine kişinin rahatlık algısına göre değişir. Kimi insanlar günün yorgunluğunu ayaklarını uzatarak ve çayını yudumlayarak üzerinden atarken, kimileri de televizyon karşısında uzanmayı seçer. Açık havanın sunduğu ferah ve sağlıklı havadan yararlanmak isteyenler mevsim şartlarına göre balkon, teras ya da bahçe keyfi yaparak da yaşam enerjisini yenileyebilir. Dinlenmek için seçtiğiniz alan nerede ve hangi eşyalarla döşenmiş olursa olsun, rahatlığın ön planda olduğu bir dekorasyon tarzı benimseyerek pozitif enerjili ve kaliteli dinlenme imkanı sunan mekanlar oluşturabilirsiniz. Evin diğer bölümlerini gölgede bırakacak kadar dikkat çeken ve şık görünen bir dinlenme köşesi oluşturabilir, yalnızca size ait olan bu özel alanda keyifli bir dinlenme ortamı yaratabilirsiniz.

Nötr bir renk olduğu için huzurlu mekanlar yaratılmasına yönelik dekorasyon akımlarının vazgeçilmezi olan beyaz, dinlendirici etkisiyle oluşturacağınız alan için en uygun renk seçimi olacaktır. Sakin bir mekan atmosferi yaratılmasını sağlayan beyaz renk huzur dolu bir dinlenme alanı tasarlamanıza yardımcı olur. Beyazın sahip olduğu bu dinlendirici etki haricinde ayrınca doğal ve yapay ışığı yüksek oranda yansıtma özelliği de bulunur. Dar mekanlarda kendinize dinlenme köşesi oluşturacaksanız beyaz renk ağırlıklı bir tasarıma yönelerek mekanın daha geniş algılanmasını ve böylece daha ferah bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz. Şüphesiz açık ya da kapalı mekanlarda yalnızca size ait olacak bir dinlenme alanı yaratırken tüm bileşenlerin beyaz renkli olmamasına da dikkat etmelisiniz. Tamamen beyazın hakim olduğu mekanlar donuk ve düşük enerjili bir ambiyansa sahip olacağından, sıcak renkli yaslanma minderleri ya da canlı renkli aksesuarlar kullanarak ortama hareket ve enerji katın.

Dinlenme alanınızda kitap, dergi, laptop veya telefonunuzu koyabileceğiniz küçük bir sehpa kullanmak da doğru bir seçim olacaktır. Sehpalar her evin en temel ihtiyaçlarından biri olarak, dinlenme alanınızın daha işlevsel hale gelmesini sağlar. İhtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldıktan sonra bu eşyaları sehpa üzerine yerleştirerek bir daha yerinizden kalkarak keyfinizin bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Dinlenme alanlarında kullanılacak olan sehpalar için en doğru seçim ise doğal ahşap malzemeden üretilen modellerdir. Doğal ahşabın dinlenme mekanına uygun dokusu hem çok daha şık bir görsellik hem de daha yüksek enerjili bir atmosfer oluşturacaktır. Son olarak dinlenme alanının size her şeyden önce “konfor” sunması gerektiğini unutmayın ve tercih edeceğiniz mobilyaların rahat olmasına dikkat edin.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.